http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„Złoto Dziedzica” – tropem skarbów z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego!

Wyróżniony „Złoto Dziedzica” – tropem skarbów z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego!

W jaki sposób część skarbu z okolic Popowa Ignacewa dotarła do Hongkongu? Czy w okolicach Mieleszyna drążone były tajemnicze tunele? Z jakiego powodu pałac w Przysiece znalazł się na celowniku poszukiwaczy skarbów? Gdzie w okolicach Mieleszyna znajdują się skrytki z kosztownościami pochodzącymi z dworu króla Augusta II Mocnego Sasa? Ile złota powędrowało z Popowa Ignacewa do Drawska Pomorskiego? Na te pytania (i wiele innych) znajdziecie odpowiedzi w mojej książka pt. „Złoto Dziedzica”, która ukaże się jeszcze przed wakacjami tego roku! Ta książka pokaże, jak bogata historycznie i ciągle pełna tajemnic _*jest gmina Mieleszyn!


Moja debiutancka książka „Skarb Dziedzica”, która została bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęta przez Czytelników, spowodowała też otwarcie serc, wspomnień i archiwów wielu mieszkańców Wielkopolski i Kujaw. Taka otwartość moich Czytelników i zaufanie, którym mnie obdarzyli sprawia, że przed wakacjami 2018 roku ukaże się książka opisująca dalsze losu bohaterów „Skarbu Dziedzica”. Jej tytuł to „Złoto Dziedzica”. Książka będzie poświęcona losom Antoniego - brata dziedzica Popowa Ignacewa – Franciszka Saskowskiego, ale znajdą się w niej również nowe, nieznane dotychczas, często sensacyjne wydarzenia związane z F. Saskowskim i odkryciami, których on dokonał.

Ukazanie się na rynku wydawniczym książki „Skarb Dziedzica” w której opisuję losy dziedzica Popowa Ignacewa, majątku w gminie Mieleszyn – Franciszka Saskowskiego, jak i wydarzenia z I połowy XX wieku z nim związane, uruchomiło lawinę telefonów i e-maili od Czytelników, którzy zapoznali się z tą książką. I którzy poinformowali mnie, że są w posiadaniu niezwykłych wspomnień, zdjęć i dokumentów związanych pośrednio lub bezpośrednio z dziedzicem Popowa Ignacewa. Ta otwartość mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, ale i osób z Pomorza Zachodniego, Kujaw i Górnego Śląska, sprawia, że już dzisiaj jestem w posiadaniu nowych, nieznany mi wcześniej fotografii i wspomnień oraz dokumentów, które będą stanowiły fabułę książki „Złoto Dziedzica”.

Co się znajdzie w tej książki? Na pewno losy Antoniego Saskowskiego – brata Franciszka, który został wyrzucony przez komunistów z Popowa Ignacewa w 1947 roku. Z tego względu w sierpniu 2017 roku wybrałem się w podróż śladami Antoniego w północno-zachodnią część Polski: do Drawska Pomorskiego, Goleniowa i Koszalina.

W książce będą też nowe fakty, nowe wydarzenia związane z samym Franciszkiem Saskowskim, jak i z Popowem Ignacewem oraz okolicznymi miejscowościami. Wszystkie te zdarzenia wiąże jedna osoba – F. Saskowski.

„Złoto Dziedzica” to odpowiedzi na wiele pytań, w tym m.in. w jaki sposób część skarbu z okolic Popowa Ignacewa dotarła do Hongkongu? Czy w okolicach Mieleszyna drążone były tajemnicze tunele? Z jakiego powodu pałac w Przysiece znalazł się na celowniku poszukiwaczy skarbów? Gdzie w okolicach Mieleszyna znajdują się skrytki z kosztownościami pochodzącymi z dworu króla Augusta II Mocnego Sasa?

Oprócz tych intrygujących spraw, w „Złocie Dziedzica” opowiem również o nowinkach technicznych, które F. Saskowski podpatrzył w Europie Zachodniej i które w latach 20- i 30-tych XX wieku wprowadzał w swoim majątku.

Na koniec wspomnę o jeszcze jednej ciekawostce, która będzie rozwinięta w tej książce. A mianowicie o postrzeganiu w latach 50. XX wieku – nieżyjącego już od ponad 10 lat Franciszka Saskowskiego – przez „nową władzę ludową”, która sprawowała rządy w gminie Mieleszyn. W moje ręce wpadły bowiem dokumenty z tamtego okresu w których znajdziemy opinie ówczesnych działaczy komunistycznych na temat byłego dziedzica Popowa Ignacewa.

To tylko kilka z wątków, które opiszę. Książka „Złoto Dziedzica” czyli dalsze losy bohaterów „Skarbu Dziedzica”, zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Tym bardziej, że w tej pozycji pojawią się, nieznane wcześniej, zabytki i dzieła sztuki, ukryte w sierpniu 1939 roku....

„Złoto Dziedzica” ukaże się jeszcze przed wakacjami tego roku (prawdopodobnie w maju). Dzisiaj zapraszam – tych którzy jeszcze jej nie czytali – do lektury „Skarbu Dziedzica”.

Książkę można kupić przez internet na moim portalu informacjelokalne.pl - tutaj ale można ją też nabyć poprzez internetową Księgarnie Odkrywcy (www.odk.pl).

Książka jest również do kupienia w Księgarni Osiedlowej na os. Jagiellońskim w Gnieźnie.

Polecam i zapraszam do lektury!

Z kolei wszelkie osoby dysponujące jeszcze informacjami (dokumentami, fotografiami) związanymi z historią Popowa Ignacewa (i okolic: Mielna, Przysieki, Popowa Podleśnego, Nowaszyc, Popowa Tomkowego, Ośna, Kołdrąbia, Kowalewa, Dziadkowa) oraz dziedzica Franciszka Saskowskiego lub jego brata Antoniego, jak i wydarzeniami które rozgrywały się w tym regionie – proszę o kontakt. Odpowiem na każdego e-maila i każdy telefon. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; telefon: 506-966-706.

Na wszelkie informacje czekam tylko do 20 kwietnia 2018 roku.
Ostatnio zmienianyniedziela, 20 maj 2018 23:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.