http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Miasto remontuje infrastrukturę drogową

Wyróżniony Miasto remontuje infrastrukturę drogową

W trzech miejscach na mapie Gniezna finalizowane są ważne remonty drogowe. Na osiedlu Konikowo są przebudowywane ulice Lelewela i Cieszkowskiego, a na południu miasta przystąpiono do zmiany infrastruktury ul. 28 grudnia i ul. Kawiary. Wkrótce mają ruszyć też inne prace związane z poprawą naszych miejskich nawierzchni, na których odbywa się ruch drogowy.


Roboty ostatecznie mają zostać zakończone w te wakacje, a ich koszt jest szacowany na ok. 4,5 mln złotych. Najdłużej potrwa przebudowa ulic Lelewela i Cieszkowskiego, którą zaplanowano do końca sierpnia. – Na ulicy Cieszkowskiego jest wykonywany 120-metrowy odcinek bieżący tej jezdni z odwodnieniem. Obok, przy ulicy Lelewela jest 200 metrów nowej instalacji odwodnieniowej oraz nowa jezdnia ażurowa i chodniki ze zjazdami, a także nasadzenia nowej zieleni. Myślę, że po 20 sierpnia już powinniśmy oddać tę ulicę do użytku. 880 tysięcy złotych to jest koszt tych prac – informuje Grzegorz Ostach, dyrektor Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

Do końca sierpnia mają zostać zakończone prace remontowe na ulicy 28 grudnia, gdzie powstanie nowa jezdnia, a także 24 miejsca postojowe, a wszystko to za 530 tysięcy złotych. Największym przedsięwzięciem jest ulica Kawiary, gdzie budowane są dwie zatoczki autobusowe i pętla autobusowa. – To jest trudna inwestycja, dlatego że musimy ją realizować między istniejącymi przewodami energetycznymi i to zdeterminowało cały wygląd tej ulicy – mówi Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna, który wizytował dziś place budowy. – Być może mieszkańcy będą zastanawiali się nad tym, dlaczego te chodniki w niektórych miejscach są tak szerokie dlatego zostało to tak zaprojektowane, a ta droga wydaje się wąska stosunku do chodników. Tak jest dlatego, że chcieliśmy ominąć kolizję, a samo przełożenie przewodów energetycznych mogłoby kosztować ok. dwa miliony złotych, czyli do tej inwestycji, która kosztowała nas ponad 3 miliony, dołożyć musielibyśmy 2 miliony. Wybraliśmy ostatecznie to mniejsze zło, ażeby obniżyć te koszty i zostawiliśmy drogę miedzy tymi przewodami energetycznymi, a tam wszędzie, gdzie mamy te przewody energetyczne powstały ciągi piesze i ścieżka rowerowe, tak żeby powierzchnia ta była rozbieralna – tłumaczy wiceprezydent.

– Jeśli chodzi o inwestycje już zakończone, to możemy pochwalić się nowym chodnikiem przy ulicy Orcholskiej, który zapewne każdy mieszkaniec, który tamtędy przejeżdżał już zauważył. Teraz przystępujemy do prac po drugiej stronie osiedla Winiary i przy ulicy Biskupińskiej ma powstać 100 nowych miejsc parkingowych na odcinku od supermarketu do końca szkolnego ogrodzenia i to po obu stronach tej ulicy. Niebawem rozpoczniemy także przebudowę ulicy Laubitza, a także ruszy remont chodnika przy ulicy Liliowej i budowa drogi wewnętrznej na osiedlu Grunwaldzkim oraz budowa nowej jezdni na ulicy Cegielskiego. Trwa również budowa boiska piłkarskiego na terenie leśnym przy ulicy Czeremchowej – dodaje J. Grobelny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.