http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Fałkowie rośnie w oczach!

Wyróżniony Specjalna Strefa Ekonomiczna w Fałkowie rośnie w oczach!

Pełną parą jest realizowana inwestycja w zakresie „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” - Podstrefa Łubowo”.


O strefie ekonomicznej w Fałkowie na naszych łamach informowaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy, że w marcu 2017 r. został zrobiony przedostatni krok zwieńczający tę inwestycję. Wówczas gmina Łubowo podpisała umowę z Zarządem Województwa Wielkopolskiego na kwotę 12 mln zł na realizację projekt pn. „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Łubowo przeznaczonych do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK – Podstrefa Łubowo” (kwota całego projektu wynosi ponad 15,5 mln zł). Projekt ten jest ujęty w ramy gnieźnieńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI).
    
Ostatnim krokiem było rozporządzenie o utworzeniu wspomnianej Strefy podpisane pod koniec lipca 2017 r. przez Beatę Szydło – Prezesa Rady Ministrów.

Od tego dnia, prace przy Strefie wyraźnie przyspieszyły. Ze wspomnianej kwoty ponad 15 mln zł, po przetargu okazało się, że jest to kwota niespełna 12 mln zł na uzbrojenie 36 hektarów Strefy (łącznie na tę Strefę w przyszłości są przeznaczone 123 hektary).

W ramach tego powstaną: oświetlone drogi – ok. 3 km, sieć kanalizacji deszczowej – ok. 3,3 km, sieć kanalizacji sanitarnej – ok. 4 km, sieć wodociągowa – ok. 3,2 km, sieć elektryczna i teletechniczna – ok.  1,5 km oraz stacja uzdatniania wody.

Z tak szybkich kroków związanych z uruchomienie Strefy zadowolony jest gospodarz gminy Łubowo. - Wiadomo, że musi być początek, żeby to zagospodarować, a potem w miarę potrzeby dokładać kolejne hektary. Gdyby tych hektarów zabrakło, to w grę wchodzi jeszcze dodatkowych 200 hektarów leżących po sąsiedzku. Myślę, że uda nam się to wszystko zrealizować, bo walczyliśmy o to od 1998 roku, utrzymaliśmy te grunty jako właściciel i dzięki temu, możemy taki projekt realizować – mówi Andrzej Łozowski, który w ostatnich dniach oglądał postęp prac w Strefie. - Niezależnie od prowadzonych obecnie prac, firmy które podpiszą umowy mogą już rozpocząć budowę swoich hal w Strefie. Na terenie strefy znajdą się firmy, które zatrudniają poniżej 250 pracowników – zaznacza A. Łozowski.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK - Podstrefa Łubowo to grunty o łącznej powierzchni 35,86.31 ha w miejscowości Fałkowo.

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.