http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe zasady zbiórki selektywnej

Wraz z początkiem 2016 roku nastąpiły zmiany w zasadach selektywnej zbiórki odpadów. Dotychczasowy podział zastąpi nowy na tzw. „suche” i „mokre” odpady. Dla łatwiejszego zrozumienia nowych zasad, przygotowane zostały infografiki, które obrazowo przedstawiają nowe reguły segregacji.


Wprowadzanie nowego systemu potrwa do końca I kwartału 2016 roku. Zmiany obejmą tylko tych mieszkańców, którzy zadeklarowali zbiórkę selektywną.Dotychczasowy podział zastąpi nowy na odpady opakowaniowe (tzw. „suche”) i odpady zmieszane (tzw. „mokre”). Istotą tego podziału jest rozdzielenie śmieci, które nadają się do ponownego zagospodarowania od pozostałych. Z tego powodu powszechnie przyjętych określeń „suche” i „mokre” nie należy rozumieć dosłownie, czego najlepszym przykładem jest popiół, który jest zaliczany do odpadów „mokrych” właśnie dlatego, że nie można wykorzystać go ponownie.Nowe zasady to także nowe pojemniki. W I kwartale stopniowo zaczną pojawiać się pojemniki na odpady „suche” - oznaczone na żółto, lub z żółtą pokrywą. Poniżej prezentujemy różnicę pomiędzy dotychczasowymi, a docelowymi pojemnikami przeznaczonymi do zbiórki.

14 grudnia 2015 roku rozpoczęła się dystrybucja ulotek, opisujących zasady zbiórki odpadów. Broszury cały czas sukcesywnie trafiają do skrzynek pocztowych mieszkańców Gniezna. Informacje na ten temat można również znaleźć na stronie internetowej spółki URBIS – www.urbis.gniezno.pl, lub kontaktując się z Zakładem Oczyszczania Miasta – tel. (61) 424-58-61.

Spółka URBIS pragnie zapewnić, że dołożone zostaną wszelkie starania, aby nowy system został wdrożony jak najlepiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.