http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Powstanie Gnieźnieński Klub Seniora

Wyróżniony Fot. gniezno.eu Fot. gniezno.eu

Miasto Gniezno otrzymało kolejne dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjny na lata 2014-2020. Dzięki kwocie 1.436.550,48 złotych powstanie Gnieźnieński Klub Seniora. Będzie to miejsce, gdzie ponad 200 seniorów będzie mogło uczestniczyć w rozmaitych zajęciach.


Powstanie GKS to główny cel projektu, który ma doprowadzić do zwiększenia dostępu do usług społecznych dla osób starszych, często niesamodzielnych. W założeniu projekt ma trwać 36 miesięcy.

Jak podkresla Prezydent Tomasz Budasz, powołanie GKS to próba przeciwdziałania osamotnieniu i marginalizacji osób starszych. Objętych wsparciem będzie dokładnie 210 osób. To dla nich instruktorzy pracujący w klubie prowadzić będą zajęcia, organizować wyjazdy i piesze wycieczki. W ofercie GKS będą wyjścia do teatru, kina, muzeum. Przewidziana jest organizacja imprez okolicznościowych, projekcja filmów.

Regularnie odbywać będą się pogadanki z zakresu medycyny, gerontologii i zdrowego stylu życia. Organizowane będą również konkursy tematyczne oraz zajęcia z wykorzystaniem gier edukacyjnych.

GKS będzie działał od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 18.00 przy ul. Sportowej w Gnieźnie. Zajęcia będą realizowane w dwóch grupach (po 35 osób) przedpołudniowej i popołudniowej. Każda grupa będzie mieć dziennie 4 godziny zajęć z wybranej dziedziny. Rocznie w projekcie zaplanowano 1056 godzin zajęć.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Wielkopolanie" w okresie od 30.09.2019 roku do 29.09.2022 roku. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 1.512.158,40 złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.