http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dramat pod Żydowem! 27-letni gnieźnianin nie żyje!

Wyróżniony Fot. OSP Czerniejewo Fot. OSP Czerniejewo

Dzisiaj, 7 grudnia około godziny 1.40 na drodze krajowej nr 15 w okolicy Żydowa doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pieszym prowadzącym motorower. W wyniku wypadku pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.


- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 27-letni gnieźnianin, pchający motorower od strony Wrześni w kierunku Gniezna prawą stroną jezdni, na prostym odcinku drogi, został potrącony przez samochód ciężarowy marki Iveco, którym kierował 31-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych. Na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który po akcji reanimacyjnej, stwierdził zgon mężczyzny - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone do badań przez biegłego na parkingu depozytowym.

Droga krajowa nr 15 na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Na miejscu zdarzenia obecni byli strażacy z Gniezna oraz OSP Czerniejewo i OSP Żydowo, którzy pomagali w zabezpieczeniu rejonu wypadku. W związku z prowadzonymi na miejscu działaniami, droga była przez kilka godzin zablokowana a ruch kierowano objazdami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.