http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Senioralia: „siła wieku i doświadczenia, czyli jak senior Gminę Czerniejewo zmienia”

Wyróżniony Senioralia: „siła wieku i doświadczenia, czyli jak senior Gminę Czerniejewo zmienia”

Pod takim ambitnym hasłem, z godnym sprawy przytupem, na dziedzińcu honorowym pałacu Lipskich - Skórzewskich w Czerniejewie, odbyła się uroczystość otwarcia, zorganizowanych przez miejscową Radę Seniorów imprezy rozpisanej na dziewięć najbliższych dni. Patronat nad tą wesołą zabawą integrującą pokolenia, objął burmistrz Czerniejewa Tadeusz Szymanek, a obecny dzierżawca Zespołu Pałacowego - pan Marin Kwiatkowski, powitał zebranych w imieniu hr. Skórzewskiego na schodach pałacu.


Uroczysty korowód przebranych w adekwatne do minionej epoki stroje, poprzedzony policyjnym radiowozem oraz konnym zaprzęgiem ciągnącym bryczkę z przygrywającą uczestnikom zabawy orkiestrą, wyruszył w kierunku UMiG ulicą Pałacową o godzinie jedenastej. Pośród dostojnych przebierańców, oprócz „hrabiego” dostrzec było można liczne damy dworu oraz stylowo ubranych panów, którzy jak się rozumie, należeli kiedyś do miejscowej elity. Nie od rzeczy będzie wspomnieć, że pośród tych malowniczych postaci nie zabrakło żołnierza nie określonej armii, ale uzbrojonego w autentyczny karabin kapiszonowy.

W pochodzie, oprócz samych seniorów udział wzięła duża grupa przedstawicieli najmłodszego pokolenia „uzbrojona” w liczne banery z wesołymi hasłami. Po dotarciu pochodu pod gmach Urzędu, zebranych powitał sam burmistrz przebrany w polski mundur- chyba z epoki napoleońskiej, a po krótkim nawiązaniu do okoliczności zabawy, nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do miasta Przewodniczącemu Rady Seniorów, panu Januszowi Grzybowi.

Jak się okazało, organizatorzy imprezy dobrze rozumieją, że samo przekazanie władzy, czyli kluczy, to kiepski interes gdy nie ma się dostępu do miejskiej kasy. Aby więc wszystko się zgadzało, pani Skarbnik Gminy, przekazała seniorom wielki klucz do miejskiego sejfu, ale że wszystko należy traktować w kategoriach zabawy, pan burmistrz nie omieszkał zauważyć, że klucze kluczami, ale szyfr do kasy pozostał na swoim miejscu. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszych naszych Senioraliów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.