http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiełbie we łbie

Wyróżniony Kiełbie we łbie

To będzie materiał o zupełnie innej sprawie, ale zacznę od tego, o czym pisałem przed tygodniem. Jak to jest możliwe, że sprawa która tak zbulwersowała opinię publiczną Polski, przypominam że chodziło o „wyrąbanie Puszczy Białowieskiej”, gdzie wobec jasno postawionych pytań o absurdalności takiego stwierdzenia, nikt z Czytelników tego felietonu nie wyraził zdania odrębnego!? Tym razem chcę powrócić do tematu, który już tutaj poruszałem, a mianowicie do „Marszu Równości” Przepraszam - czego? O jakiej równości mówimy? I kto się z kim porównuje?


Żeby była jasność, ja w takim rankingu nie zamierzam uczestniczyć i jeżeli ktoś chce się z kimś porównywać, to niech nie robi konkursów opartych na idiotycznych podstawach dlatego, że jest to pozbawione wszelkiego sensu, a wynik takiego porównania będzie tylko sumą diametralnie sprzecznych stwierdzeń, o czym było wiadomo na samym początku. Jak stwierdziłem na wstępie, ja nie chcę być porównywany z nikim dlatego, że od urodzenia jestem sobą i co najwyżej mogę być przez każdego oceniany w dowolny sposób. Ba, takie prawo daję każdemu co tydzień, podpisując się pod tym co piszę.

Ludzie z białostockiego marszu nieśli transparent z następującym hasłem:
„Mamy prawa! Prawa fizyki, prawa logiki, prawa człowieka” Czy ktoś z Czytelników potrafi i zechce mnie wytłumaczyć co znaczy ten bełkot? Kto komu odbiera prawa fizyki? Prawa logiki? Prawa człowieka. Ja bynajmniej nikomu nie zamierzam  odbierać niczego. Ja tylko twierdzę, że za wszystko cokolwiek się głosi, a tym bardziej za to co się robi, bierze  się odpowiedzialność.

Ja również uważam, że twierdzenie rozmaitych „autorytetów” że żadnej ideologii LGBT nie ma, jest równie głupie, jak głoszenie teorii o płaskości Ziemi dlatego, że ideologia, to jest zbiór przekonań i norm jednoczących jakąś grupę jej zwolenników i kto temu zaprzecza w pełni zasługuje na miano autorytetu w cudzysłowie. Koniec, kropka.

Ulubionym motywem krytyki ludzi,  którzy potępiają propagowanie publicznego demonstrowania pomysłów w rodzaju „mąż mojego syna jest moim bratem” (czy coś podobnego, bo cytuję z pamięci) jest to, że dzisiaj krytykujemy „pedałów” a jutro będziemy gonić Żydów, Arabów, etc… No przynajmniej w moim przypadku błąd takiego stwierdzenia tkwi w tym, że mnie nic nie obchodzi kim kto jest, tylko obchodzi mnie to, co ten człowiek robi i jakie to jego działanie niesie skutki dla społeczności w której żyję i funkcjonuję.

Czy w komentarzach znajdę chociażby jednego i nie koniecznie podpisanego zwolennika ruchu LGBT który wykaże mnie chociaż jeden pozytywny argument za tym, abym ja zmienił zdanie o tym bezpłodnym idiotyzmie, który funkcjonuje tylko dlatego, że obok istnieje społeczeństwo podtrzymujące życie, czyli istnienie nas wszystkich. Czekam z utęsknieniem, ale nie wierzę, że się doczekam.

20 komentarzy

 • Mieszkaniec Czerniejewa
  Mieszkaniec Czerniejewa sobota, 03, sierpień 2019 13:35 Link do komentarza Raportuj

  Myślę, że rozmowa odeszła od sedna sprawy z prostej przyczyny. Gdy próbowałem rozmawiać z Panem sensownie i podawać proste argumenty jak np. to, że homoseksualizm wystepuje od starożytności, a w przyrodzie u zwierząt występuje naturalnie u kilkaset gatunków (i też np. w przypadku pingwinów, ma na ich populację znaczy wpływ) więc nie może być modą, Pan reagował personalnym docinkami i tekstami o gwaltach na ulicy Pałacowej. Głównym argumentem było to, że Pan nazywa się Szczepan Kropaczewski, a ja jestem anonimowy. Trochę żenujące.
  Trudno rozmawiać, czy dyskutować z kimś, komu brak elementarnej wiedzy i szacunku do drugiej osoby.

  Przeczuwam więc tekst o tym, że każdy ma prawo mieć opinie na temat, jak to Pan mówi, 'pedałów'.
  Otóż nie, nazywanie innych 'pedałami' jest karalne. Zdanie sobie może mieć Pan na temat pogody za oknem, a nie na temat badań genetycznych, które nie są subiektywne, jeśli chodzi o specyfikę opisu.

 • Szczepan myśliwy
  Szczepan myśliwy sobota, 03, sierpień 2019 08:52 Link do komentarza Raportuj

  Uporczywa dyskusja przez szkło weneckie, nie ma większego sensu tym bardziej, że dawno nie dotyczy meritum sprawy, obiecuję więc "Zaniepokojonemu", że napiszę adekwatny tekst poświęcony tej sprawie za tydzień. Co do oczywistych błędów w ostatnim komentarzu, to nie uzurpując sobie prawa do nieomylności stwierdzam, że między napisaniem a ukazaniem się tekstu ja tracę nad nim kontrolę i nie raz sam się dziwię, co z tego wychodzi. Jutro o zwierzątkach - polecam i liczę na komentarze.
  Szczepan Kropaczewski

 • Zaniepokojony
  Zaniepokojony piątek, 02, sierpień 2019 22:13 Link do komentarza Raportuj

  Widzę, że tajemniczy Szczepan nawet nie zrozumiał mojego komentarza. Może i to Szczepan Kropaczewski jest autorem felietonu, ale kto wie, kto pisze komentarze, skoro każdy może się tu podpisać jako Szczepan?
  W tych komentarzach, w których brak jakiejkolwiek logiki, znajomości gospodarki, czy biologii, jest na dodatek tyle błędów, że myślę, że warto ich autorowi polecić oprócz podręcznika do przyrody, także i słownik!

 • Mieszkaniec Czerniejewa
  Mieszkaniec Czerniejewa piątek, 02, sierpień 2019 17:04 Link do komentarza Raportuj

  Chwilę mnie nie było, a tu takie zabawne teksty niektórzy rzucają ♡.
  Cóż, umiejętności dyskusji trzeba jednak się nauczyć!

 • Szczepan myśliwy
  Szczepan myśliwy piątek, 02, sierpień 2019 08:43 Link do komentarza Raportuj

  Słuchaj >tyjony"! .Podstawowa zasada na którą się powołujesz głosi, że nadrzędną przesłanką dyskusji w internecie jest zachowanie elementarnych norm grzecznościowych! Rozumiem, że zasada ta może być bardzo ograniczona w przypadku wzajemnego okazywania sobie uczuć przez różnych utajnionych skunksów bryzgających w siebie smrodem i unikających odpowiedzialności za swoje obrażające innych słowa, ty jednak idziesz o krok dalej, bo sugerujesz, że ja (w tych konkretnych okolicznościach) mogę być jakimś małolatem i zdajesz się w to nie wątpić! Proponuję pilną wizytę u specjalisty. A tok dla pewności, to skończyłem 70tkę i póki się podpisuję pełnym nazwiskiem popartym zdjęciem, to proszę o trochę szacunku dla mojej osoby. Poglądy na zboczenia, każdy może mieć dowolne.
  Szczepan Kropaczewski

 • Zaniepokojony
  Zaniepokojony czwartek, 01, sierpień 2019 22:16 Link do komentarza Raportuj

  W Internecie nikt automatycznie nie staje się panem/Panem, lecz każdy jest na ty. Tak głosi podstawowa zasada netykiety. Tak samo jak to, że każdy może się tu podpisać jak tylko chce.
  Osoba podpisująca się jako Szczepan równie dobrze może być dwunastolatkiem, który postanowił wpisując takie bzdury popsuć Panu Kropaczewskiego opinie. Nikt raczej by z własnej woli tak się w końcu nie ośmieszał, więc myślę, że to całkiem możliwe!

 • Szczepan
  Szczepan czwartek, 01, sierpień 2019 21:04 Link do komentarza Raportuj

  @ lady m
  Co za bełkot i "szacunek" do człowieka! Ja o innych - nawet anonimowych, piszę z dużej litery, gdy oni tak samo traktują mnie podpisanego. "pani" nie musi mnie lubić ani trochę, ja natomiast nie mam tej szansy, bo jesteś kobieto z własnego wyboru tylko pustym dźwiękiem silącym się na angielską "damę". Żenada.
  Szczepan Kropaczewski

 • Lady M
  Lady M czwartek, 01, sierpień 2019 18:40 Link do komentarza Raportuj

  Nie rozumiem tej okropnej homofobii, którą pan szerzy wszem i wobec. Dziwi mnie fakt, ze brakuje panu tolerancji dla ludzi o odmiennej orientacji seksualnej. Rozumiem, ze jezeli spotka pan takiego "pedała" to idąc za tymi co sie "chrystusa nie wstydzą" chwyci pan za pałę i ruszy zbawiac swiat od tej bezpłodnej ideologii? Dla mnie marsz równosci, mowi, ze kazdy bez względu na kolor skóry, orientację seksualną, poglady czy wiarę ma prawo do tego, zeby takim być i nikomu, powtarzam nikomu nie wolno tego ograniczać. Przede wszystkim marsz rownosci nie jest marszem porównywań, bo prawdę powiedziawszy nie wiem do kogo lub czego musiałabym pana przyrównać. Nie wiem z czego u pana wynikaja takie kompleksy, dlaczego ma pan problem z osobami homoseksualnymi, ba nie wiem nawet czy ma pan pojęcie w jaki sposób kształtuje sie orientacja seksualna... tak czy owak nic panu do tego kto z kim śpi, kto w co wierzy, kto na kogo głosuje, kto jaki ma kolor skóry. Uwazam, ze homoseksualista to taki sam człowiek jak kazdy inny i nalezy mu sie szacunek. Jezeli pan tego nie rozumie, to jest pan zwyczajnym bezplodnym ignorantem traktujacym siebie jako intelektualna śmietankę, tyle, ze zwarzoną. To co wyszło z tej płonnej tworczosci pokazuje, ze lepiej by było gdyby nie wszyscy mieli mozliwosc wylewania swoich mądrości na forum internetów. Wystawil pan sobie sam opinie i smiem twierdzic, ze nic tego nie zmieni a pan w zaden sposob mnie nie przekona abym pana polubiła.

 • Mieszkaniec Czerniejewa
  Mieszkaniec Czerniejewa środa, 31, lipiec 2019 00:32 Link do komentarza Raportuj

  To też urocze, że uważa Pan, że nazwanie rozmówcy kobietą jest obrazą.
  Muszę jednak zawieść te oczekiwania, normalni mężczyźni, którzy żyją swoim zyciem, też nie mają problemu z seksualnością innych osób.

 • Szczepan
  Szczepan wtorek, 30, lipiec 2019 19:03 Link do komentarza Raportuj

  @ Mieszkanka Czerniejewa "Kobieto! Puchu marny!" Pewien uczony radziecki stwierdził, że mucha, której powyrywa się wszystkie nogi traci słuch bo nie słucha polecenia żeby iść. Jacy naukowcy - taka i nauka. Powiedzmy ze nie wiem kim jesteś... Zakłamanie za zakłamanie. Darz bór!
  Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.