http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ruski znowu kłamią?

Wyróżniony Ruski znowu kłamią?

Polska komisja poleciała do Smoleńska badać wrak tu 154M, czyli „przerobionego ruskiego bombowca”, który według miejscowych „ekspertów” idiotów, miał być jak latający Titanic – niezniszczalny. Jak to się skończyło, wszyscy wiemy. Szkoda tylko niewinnych ludzi, którzy powierzyli swoje życie nieodpowiedzialnym decydentom odpowiedzialnym za ich los.


Dzisiaj czytam komunikat TASSa o wynikach tych badań.  Komunikat pochodzi od rosyjskiej agencji prasowej i każdy może go traktować jak tylko chce, bo my Polacy wiemy swoje. No, przynajmniej niektórzy. Rzecz w tym, że nigdzie nie udało się mnie dostrzec żadnego polskiego dementi, na proste stwierdzenie, że rosyjsko polska komisja badająca przyczyny smoleńskiej katastrofy stwierdziła, że głównym jej powodem było zejście poniżej nakazanego załodze minimum wysokości, co nie jest żadnym nowym odkryciem Ameryki, bo o tym wszyscy doskonale wiedzą ze wskazań „czarnych skrzynek” czyli ze wskazań aparatury, która nie podlega żadnym emocjom ani przekonaniom.

Komunikat mówi jasno. Winę za katastrofę ponosi załoga samolotu bo sama maszyna była sprawna do samego końca, ale maszyna podlega wszystkim prawom fizyki i nawet gdyby była zdolna do przekroczenia pierwszej prędkości kosmicznej, czyli mogłaby zlekceważyć grawitację, to i tak podlegała woli pilotów, którzy świadomie nakazali jej lot ku ziemi i w nią rąbnęli. Wszelkie zaklinanie rzeczywistości i doszukiwanie się win u innych, jest po prostu śmieszne, chociaż nie jest to właściwe słowo w obliczu tragedii która się wtedy wydarzyła. O sprawie tej pisałem tutaj nie raz i pamiętam komentarze niejakiego „wilka”, który mnie ostro atakował, ale nigdy się nie podpisał, a dzisiaj wszelki słuch o nim zaginął.  Do „prawdy” o zamachu ostro mnie też przekonywał poseł Dolata i jestem bardzo ciekawy jak z tego wybrnie gdy PiS w końcu przyzna, że żadnego zamachu nie było, bo poseł przecież nie jest tajnym wilkiem i przynajmniej do jesieni pozostanie osobą publiczną.

Póki co wiem, że Antoni Macierewicz – pierwszy specjalista od „smoleńskiego zamachu” zdania nie zmienił i pewnie nigdy nie zmieni, ale cóż, nowej fizyki to on nie napisze.

________________________________________________________________________________________________________

Felietony publikowane w naszym portalu zawierają osobiste opinie ich autorów. Nie przedstawiają one oficjalnego stanowiska redakcji portalu informacjelokalne.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.