http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tytuły „Człowiek Dziesięciolecia 2008 – 2018” przyznane!

Wyróżniony Fot. W. Orłowski Fot. W. Orłowski

Sobotnia Gala z okazji 10-lecia portalu informacjelokalne.pl była okazją do rozstrzygnięcia 8. edycji plebiscytu „Człowiek Roku”, ale przede wszystkim do wręczenia nagród – tytułów „Człowiek Dziesięciolecia 2008- 2018” przyznanych z okazji jubileuszu portalu informacjelokalne.pl. Tytuły te trafiły do 10 osób.


- Z okazji jubileuszu 10-lecia portalu informacjelokalne.pl, jako redaktor naczelny portalu, postanowiłem przyznać 10 tytułów „Człowiek Dziesięciolecia” dla osób, które przez te 10 lat współpracowały z moim portalem na różnych płaszczyznach, z którymi organizowaliśmy wiele przedsięwzięć, z którymi realizowaliśmy projekty historyczno-turystyczne czy też wydawnicze. W jednym przypadku nagrodę przyznaliśmy osobie, które wprawdzie z nami nie współpracuje, ale jest wielkim autorytetem i osobą powszechnie znaną, lubianą i szanowaną, dlatego uznałem, że ten tytuł też się tej osobie należy – mówi Karol Soberski. - Jak wspomniałem nagród będzie 10, bo tyle lat świętuje portal informacjelokalne.pl. Wszystkie nagrody są równorzędne i przyznaje subiektywnie – dodaje.

Diana Matłosz-Blige
W gronie tych 10 osób znalazła się jedna przedstawicielka płci pięknej, dlatego jej pierwszej wręczono ten tytuł. Na prośbę organizatorów nagrodę wręczył senator Robert Gaweł, ale zanim to nastąpiło, K. Soberski krótko uzasadnił ten wybór.

- Od obiektu, którym zarządza ta pani zaczął się w 2012 roku nasz projekt „Wędrówki z historią”, a potem w 2017 roku odbyła się tam dwudniowa premiera książki mówiącej o historii, tajemnicach i skarbach tego pięknego miejsca. Miała zresztą ogromny wkład w powstanie tej książki. Współpraca z nią spowodowała, że uroczy obiekt, którym kieruje, został szeroko otwarty dla turystów – podkreśla redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl.

- Tytuł „Człowiek Dziesięciolecia 2008 – 2018” Nagrodę Specjalną z okazji jubileuszu portalu informacjelokalne.pl otrzymuje Diana Matłosz-Blige, zarządzająca Centrum Szkoleniowym
Banku Zachodniego WBK – Pałac w Zakrzewie – ogłosił R. Gaweł.

Po odebraniu nagrody, D. Matłosz-Blige powiedziała: - Nie wiem czy zasłużyłam na tę nagrodę, natomiast na pewno wiem Karolu, że znamy się trochę lat, możemy na sobie polegać, wiemy na co nas stać, darzymy się zaufaniem i te nasze relacje biznesowe, jak na te czasy, są bardzo fajne. I za to ci dziękuję. Dziękuję ci również za to, że podobnie jak mnie, nieustannie fascynuje was ten pałac, którym mam przyjemność zarządzać, który jest przepiękny. I ta wasza i moja fascynacja składają się na te naszą bardzo dobrą współpracę. Dodatkowo jesteście ludźmi, których szanuję zwłaszcza za to, że działacie z pasją. Jestem wzruszona i zaszczycona tą nagrodą, i mobilizuje mnie to do coraz większej pracy. Myślę, że dla nas jest to szansa na obopólny rozwój.

Marian Fluder
Drugą Nagrodę Specjalną wręczył Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. W uzasadnieniu tego tytułu usłyszeliśmy: - Osoba, której teraz wręczymy tytuł „Człowieka Dziesięciolecia” to legenda naszego regionu. Człowiek, o którym przyszłe pokolenia będą się uczyć w szkołach a w Gnieźnie zapewne będzie ulica jego imienia. Ta osoba nie mogła nie otrzymać tego tytułu.

Gdy prezydent ogłosił, że laureatem został doktor Marian Fluder, zgromadzona w auli publiczność powitała tę informację ogromnym aplauzem i kilkuminutowymi brawami!

- Dziękuję bardzo! - odpowiedział doktor Marian Fluder i publiczność ponownie zaczęła bić długotrwałe brawa. - Chciałbym dużo powiedzieć, ale w moim wieku żona mówi, że seplenię – zaczął M. Fluder i ponownie spotkał się owacją publiczności. - A zdarza mi się, że jestem zagubiony. Wczoraj zauważyła to jedna z pacjentek. Ktoś dzwoni do mnie, a ja mówię, że chyba pani z Marsa dzwoni, bo nic nie słyszę. A ta pacjentka mówi, bo pan odwrotnie trzyma słuchawkę telefonu – kontynuuje M. Fluder a sala reaguje ponowną radosną owacją i brawami. - Dziękuję bardzo za tę nagrodę – zakończył

Andrzej Łozowski
Do wręczenia kolejnej Nagrody Specjalnej poproszona została starosta gnieźnieńska Beata Tarczyńska.

- Osoba która teraz odbierze tytuł „Człowieka Dziesięciolecia”, to wizjoner, który jako jeden z pierwszych gospodarzy gmin dostrzegł 10 lat temu, że portal informacyjny może być doskonałym źródłem wiedzy o regionie, jak i medium promującym gminę. Jest to włodarz, który doskonale potrafi wykorzystać historyczne położenie swojej gminy i łączyć to z nowoczesnymi technologiami. Zawsze otwarty na wszelkie nasze projekty, które realizowaliśmy w jego gminie – uzasadnił wybór K. Soberski.

- Tytuł „Człowiek Dziesięciolecia 2008 – 2018” Nagrodę Specjalną z okazji jubileuszu portalu informacjelokalne.pl otrzymuje Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo – ogłosiła starosta.

- Jestem zaskoczony, ale powiem tak. Jednym z tych, którzy zaczynali karierę samorządową 28 lat temu byłem ja. Kawał czasu i wydaje mi się, że tyle lat w samorządzie to jest już pewne uzależnienie, ale też pasja, bo bez tego nie można być samorządowcem. Najpierw staramy się wyłapać wszystkie projekty unijne, a potem jak je zbudować i rozliczyć. Jest wprawdzie dużo stresów, ale udaje się – mówi A. Łozowski. - Jeśli chodzi o portal informacjelokalne.pl, jest to wspaniała rzecz, choćby dlatego, że dzięki tym licznym plebiscytom możemy doceniać i wykreować osoby, które bardzo dużo pracują. Każdy z nas ma naturę, że chce być chwalony i wyróżniany. A robi to we wspaniały sposób pan Karol Soberski ze swoją małżonką i całą ekipą portalu. Powiem, że każdego dnia, gdy zaczynam dzień, to kończę go czytając onet.pl, a zaczynam każdy dzień od informacjilokalnych.pl. Świetnie promują kulturę, gospodarkę, samorządy, inwestycje w samorządach i to zadanie świetnie wykonuje portal informacjelokalne.pl – dodaje.

Tadeusz Bąkowski
O wręczenie czwartej Nagrody Specjalnej K. Soberski poprosił na scenę Tadeusza Tomaszewskiego, byłego posła, dzisiaj asystenta europoseł Krystyny Łybackiej. - Człowiek który za chwilę odbierze nagrodę to osoba, która była i jest otwarta na wszystkie pomysły turystyczno-historyczne, realizowane przez nasz portal na terenie gminy którą zarządza. A było kilka takich przedsięwzięć. Jest to człowiek dla którego historia ma duże znaczenie i doskonale potrafi łączyć historię z nowoczesnością. I wykorzystuje to w rozwoju swojej gminy – mogliśmy usłyszeć w uzasadnieniu do tego wyboru.

- „Człowiekiem Dziesięciolecia” został Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo – odczytał wybór T. Tomaszewski.

T. Bąkowski, po odebraniu nagrody, powiedział: - Szanowni państwo, Karol na wstępie powiedział, że to są nagrody subiektywne. Rzeczywiście. „Człowiek Dziesięciolecia” doktor Fluder i ja – skwitował z uśmiechem T. Bąkowski. - Ja chyba byłem największym krytykiem pracy dziennikarskiej Karola, dlatego dzisiaj jest w tym miejscu - dodał

Janusz Kamiński
Poseł Zbigniew Dolata wręczył kolejną Nagrodę Specjalną. W jej uzasadnieniu K. Soberski stwierdził: - Kolejny tytuł „Człowiek Dziesięciolecia” trafi do człowieka niezwykle skromnego, uśmiechniętego, który zawsze chętnie gościł na terenie swojej gminy nasze przedsięwzięcia. Jego gmina, mimo iż najmniejsza w powiecie gnieźnieńskim, jest najbogatsza w skarby i tajemnice, stąd nazwaliśmy ją „Krainą Skarbów”. Kilka z nich w tym roku będziemy chcieli wydobyć, w tym słynną już armatę z Powstania Wielkopolskiego - zaznacza. - A gmina której jest gospodarzem ma dla mnie osobiście wielkie znaczenie – urodziłem się w pałacu leżącym w tej gminie i moja debiutancka książka jest z tą gminą związana – podkreśla.

- Tytuł „Człowiek Dziesięciolecia 2008 – 2018” Nagrodę Specjalną z okazji jubileuszu portalu informacjelokalne.pl otrzymuje Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn – powiedział Z. Dolata.

Dziękując za przyznany tytuł, wójt gminy Mieleszyn powiedział: - Szanowni państwo, Karolu, bardzo serdecznie dziękuję za wyróżnienie, mimo iż, jak powiedział mój szanowny przedmówca Tadziu Bakowski, jest to wybór subiektywny. Czuję się zaszczycony wyróżnieniem. Pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że portal informacjelokalne.pl przekazuje wiele informacji z zakresu działania nas samorządowców, dlatego bardzo sobie to wyróżnienie cenię. Korzystając z okazji, gratuluję jubileuszu i życzę panu Karolowi następnych ciekawych pomysłów w pracy dziennikarskiej i autorskiej, ale przede wszystkim dziękuję za promocję mojej gminy Mieleszyn.

Dariusz Majorczyk – Drukarnia Majorczyk
O wręczenie kolejnej Nagrody Specjalnej poproszona została poseł Paulina Hennig-Kloska.

- Osoba, której za chwilę wręczymy tytuł „Człowieka Dziesięciolecia”, to człowiek o wielu pasjach. Z nami związał się w 2016 roku, gdy rozpoczęła się moje przygoda z pisaniem i wydawaniem książek. Dzięki pracy jego i jego firmy, wszystkie dotychczas wydane książki są na wysokim poziomie edytorskim i na doskonałym papierze, który wzbudza zachwyt czytelników. Nasza współpraca układa się doskonale, stąd jego obecność w tym gronie – uzasadnił K. Soberski.

- „Człowiekiem Dziesięciolecia” został Dariusz Majorczyk – ogłosiła posłanka Nowoczesnej.

Nagrodę w imieniu D. Majroczyka, który nie mógł przybyć na Galę, odebrał jego tata - Kazimierz Majorczyk, który podziękował za wyróżnienie. - Jest mi niezmiernie miło, jestem wzruszony, dlatego że od 10 lat drukarnię prowadza moi synowie. Ja rozpoczynałem w 1984 roku i zaczynałem od mnie niż zero, bo w piwnicy, od poziomu -1. Dzisiaj moi synowie rozbudowują drukarnię i jestem zaszczycony, że prowadza dalej to moje dzieło. I będą dalej prowadzili i współpracowali z portalem informacjelokalne.pl i z panem Karolem.

Andrzej Szprywa
- O tym człowieku mogę powiedzieć, że jest osobą z którą „można konie kraść”, a do tego jest to niezwykły gawędziarz. Gdybym dzisiaj miał wybierać szkołę dla mojego dziecka, to chciałbym aby kierował nią właśnie ten człowiek. W swojej szkole zorganizował coś, co przyciąga wielu turystów i miłośników historii. A młodzież z jego placówki jest wychowywana właśnie w duchu szacunku do historii swojej „małej Ojczyzny”. Przez te minione 10 lat wielokrotnie współpracowaliśmy przy organizacji imprez turystyczno-historycznych i zapewne jeszcze wiele wspólnych przedsięwzięć zorganizujemy – tymi słowami K. Soberski uzasadnił kolejną nagrodę, którą wręczył wicestarosta gnieźnieński Jerzy Berlik.

- Tytuł „Człowiek Dziesięciolecia 2008 – 2018” Nagrodę Specjalną z okazji jubileuszu portalu informacjelokalne.pl otrzymuje Andrzej Szprywa, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo – obwieścił wicestarosta.

- Jestem naprawdę bardzo zaskoczony, jestem zaszczycony. Olu, Karolu dziękuję Wam za wszystko co wspólnie robicie na rzecz naszych mieszkańców, a robicie naprawdę bardzo, bardzo dużo. I chciałbym aby ta współpraca była kontynuowana, bo robimy to po to aby były  „takie Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Dziękuję bardzo za to wyróżnienie – powiedział A. Szprywa.

Sławomir Stróżyk
O wręczenie dziewiątej Nagrody Specjalnej poproszony został Jarosław Grobelny, zastępca prezydenta Gniezna

- Dzięki osobie, której wręczymy teraz nagrodę „Człowiek Dziesięciolecia” od 5 lat mamy stałego i pewnego mecenasa naszego plebiscytu. Sprawia to, że w spokoju możemy organizować nasz plebiscyt i przygotowywać Galę Finałową. Dzięki jego zaangażowaniu ukazała się też jedna z moich książek. Jest człowiekiem skromnym, ale jednocześnie profesjonalistą w swoim fachu. I – co dzisiaj nie jest rzeczą powszechną w biznesie – zawsze dotrzymuje słowa – podkreślił w uzasadnieniu redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl

- Tytuł „Człowieka Dziesięciolecia” otrzymuje pan Sławomir Stróżyk, dyrektor Oddziału Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie – powiedział J. Grobelny.

- Jestem bardzo mile zaskoczony. Dla mnie to ogromny zaszczyt i wyróżnienie otrzymać ten tytuł. Ta nagroda dla mnie jest wyjątkowa, dlatego że jestem gnieźnianinem z krwi i kości. Bardzo ci dziękuję Karolu za to wyróżnienie i za to, że wspólnie zrealizowaliśmy wiele projektów. I to co powiedziałeś, zawsze dotrzymuję słowa. Oczywiście jestem kojarzony z Bankiem Zachodnim WBK, jego twarzą. Przez kilka ostatnich lat wspólnie z portalem informacjelokalne.pl, jak i z władzami miasta i powiatu zrealizowaliśmy wiele imprez, nie tylko biznesowych, ale kulturalnych i społecznych. Dziękuję za ten tytuł. Dziękuję też mojej żonie za jej wyrozumiałość i za jej wszystkie rady. Dziękuję bardzo – powiedział S. Stróżyk.

Jerzy Andrzejewski
Ostatnią Nagrodę Specjalną przekazał podczas Gali osobiście Karol Soberski, który wcześniej odczytał uzasadnieni.

- Osoba, która otrzyma tę nagrodę to osoba bardzo skromna, a jednocześnie bardzo pracowita i utalentowana. Mimo, że w tym roku mija 50 lat jak zaczął swoją przygodę z tą dziedziną sztuki, ciągle czuje się młodo i ciągle szuka nowych wyzwań. Z naszym portalem współpracuje – na różnych płaszczyznach – od kilku lat. Dla mnie osobiście to jest wielki zaszczyt, że mogę z nim współpracować. I wiele się od niego nauczyć – powiedział K. Soberski i po chwili ogłosił: - Szanowni Państwo, tytuł „Człowieka Dziesięciolecia 2008 – 2018” otrzymuje pan Jerzy Andrzejewski, artysta-fotografik, mistrz w swoim fachu, twórca kilka niezwykle pięknych albumów o architekturze romańskiej i gotyckiej.

- Jak tak patrzę na prawo i na lewo, na to szacowne grono, które mnie tu otacza, nie do końca jestem przekonany że tu jest moje miejsce – powiedział wzruszony J. Andrzejewski.

Michał Michalak
- Kolejny tytuł „Człowieka Dziesięciolecia” trafi do osoby, która w minionym roku miała najwięcej pracy w powiecie gnieźnieńskim. Mimo tego, nigdy nie opuszczał go dobry humor. Instytucja którą kieruje od początku istnienia portalu informacjelokalne.pl wspierała nasze przedsięwzięcia turystyczne, historyczne i wydawnicze. On sam zaś zawsze jest otwarty na nasze pomysły – uzasadnia wybór K. Soberski.

Ten tytuł „Człowiek Dziesięciolecia” trafi do Michała Michalaka, nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno, który jednak nie mógł być obecny na Gali.
Nagroda zostanie mu wręczona w najbliższych dniach.

A już jutro w naszym portalu jeszcze więcej o tytułach „Człowiek Dziesięciolecia 2008- 2018”.

Fot. (47x) J. Andrzejewski, (4x) W. Biront

Ostatnio zmienianysobota, 28 grudzień 2019 18:21

1 komentarz

  • Pacjentka
    Pacjentka wtorek, 06, marzec 2018 09:03 Link do komentarza Raportuj

    Najbardziej zasłużona nagroda to ta do dr Mariana Fludra. Brawo dla Redakcji! Piszę to w imieniu Małych Pacjentów, którzy jeszcze nie mogą sami się wypowiedzieć, a zarazem w imieniu swoim. Bardzo utalentowany człowiek, ciągle się doszkalający i przy tym jak widać po wypowiedzi szczery i bardzo skromny. Wszyscy lekarze i nie tylko gnieźnieńscy powinni brać przykład!!! To człowiek, który robi to z zamiłowania, a nie dla pieniędzy. 200 lat Panie Doktorze!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.