http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ludzie Roku 2017 już znani!

Wyróżniony Ludzie Roku 2017 już znani!

Owacją na stojąco i odśpiewaniem „Sto lat” dla organizatorów Plebiscytu „Człowiek Roku 2017” zakończyła się dzisiejsza Gala Finałowa w trakcie której poznaliśmy laureatów 8. edycji tego Plebiscytu organizowanego przez portal informacjelokalne.pl. Finał w obecności ponad 300 gości odbył się w Auli im. Jana Pawła II w szkole-pomnik w Gnieźnie. Gwiazdą muzyczną wieczoru był zespół „Zagrali i Poszli”.


Dzisiaj w Auli im. Jana Pawła II w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Człowiek Roku 2018”. Zanim jednak poznaliśmy laureatów, zgromadzeni mogli zobaczyć na ekranie spot reklamowy Mecenasa Plebiscytu Banku Zachodniego WBK – Grupy Santander, sponsora – Gminy Łubowo a muzycznie powitał wszystkich zespół „Zagrali i Poszli”.

Kto swoją pracą i zaangażowaniem najbardziej zasłużył się w minionym roku i powinien otrzymać ten wyjątkowy tytuł? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas Gali 8. Plebiscytu „Człowiek Roku”. Tym razem poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Człowiek Roku 2017”. Czytelnicy wybrali laureatów w kategoriach: polityka-samorząd; kultura-sztuka-nauka; sport; gospodarka-biznes; działalność społeczna oraz wybrano „Kobietę Roku 2017”. Wybrano również „Sołtysa Roku 2017” (o czym informowaliśmy już tutaj).

Ideę Plebiscytu przedstawił jego pomysłodawca i organizator, redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl – Karol Soberski. Po jego wprowadzeniu, przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców poszczególnych kategorii.

„Kultura-sztuka-nauka” dla Stanisława Rajkowskiego!
Pierwsza kategoria w której poznaliśmy „Człowieka Roku 2017” to „kultura-sztuka-nauka”, Czytelnicy naszego portalu zgłosili 24 kandydatów z których do ścisłego finału weszli: Stanisław Rajkowski, dyrektor Centrum Kultury im. K. Szkudlarka w Witkowie, Marcin Makohoński, założyciel Gnieźnieńskiej Orkiestry Dętej, Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, Agnieszka Gadzińska, autorka książek dla dzieci oraz Joanna Gronikowska, kierująca „Czytelnią na Piętrze” w I LO w Gnieźnie.

Nagrodę w tej kategorii wręczył „Człowiek Roku 2017” - Maciej Kuźniewski. - Drodzy Państwo, człowiek dobrze mi znany, było moim szefem, razem współpracowaliśmy. „Człowiekiem Roku 2017” w kategorii „kultura-sztuka-nauka” w głosowaniu Czytelników serwisu informacjelokalne.pl został Stanisław Rajkowski – powiedział M. Kuźniewski.

- Szanowni Państwo! Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Dziękuję moim pracownikom, współpracownikom, dziękuję władzom samorządowym gminy i miasta Witkowo, a szczególnie mojej żonie. Dziękuję! – powiedział zwycięzca tej kategorii.

„Sport” dla Pauliny Nowackiej!
W kolejnej kategorii - „sport” - zgłoszono 21 kandydatów, wśród których byli zarówno czynni sportowy, trenerzy, jak i działacze sportowi. W finałowej „piątce” znaleźli się: Aleksandra Politowicz, medalistka Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, wicemistrzyni i brązowa medalistką Klubowych Mistrzostw Europy, indywidualna wicemistrzyni świata z Cluj Napoca w Rumunii, brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Polski oraz srebrna medalistka Akademickiego Pucharu Polski, Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy w GTM „Start” Gniezno, Paulina Nowacka, tenisistka stołowa „Stelli – Niechan” Gniezno, Akademicka Mistrzyni Europy 2017, Agnieszka Kędzierska, zawodniczka nordic walking z „Kijkowego Trzemeszna”, zwyciężczyni kilku zawodów i Robert Popek, trener MKS PR URBIS Gniezno.

Nagrodę zwycięzcy wręczył ubiegłoroczny laureat w tej kategorii Maciej Ciesielski. - „Człowiekiem Roku 2017” w kategorii „sport” została Paulina Nowacka! - ogłosił M. Ciesielski.

Zwyciężczyni tej kategorii nie mogła wziąć udziału w Gali – uczestniczyła w turnieju tenisa stołowego – dlatego nagrodę w jej imieniu odebrał Zdzisław Kujawa, prezes klubu „Stella – Niechan” Gniezno.

 – Szanowni Państwo, Paulina Nowacka uczestniczy obecnie w Mistrzostwach Polski w Raszkowie, gdzie w tej chwili walczy w grze deblowej. Jako prezes klubu przekażę jej to wyróżnienie i jako prezes klubu przekażę jej to wyróżnienie czytelników portalu informacjelokalne.pl – powiedział Z. Kujawa.

„Biznes-gospodarka” dla Zdzisława Kujawy!
Nagrodę w tej kategorii – w której zgłoszono 15 kandydatów – wręczył Sławomir Stróżyk, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie (na Gali nie mógł być obecny ubiegłoroczny laureat Stefan Pokładecki). - „Człowiekiem Roku 2017” w kategorii „biznes – gospodarka” został Zdzisław Kujawa – poinformował S. Stróżyk.

Nagroda „Człowiek Roku 2017” trafiła więc do prezesa Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Zdzisława Kujawy, który w finałowej „piątce” wyprzedził: Ryszarda Stolarza, prezesa firmy Inter-Lers z Kłecka, Walentego Kaźmierczaka, prezesa Zarządu PSS Społem Gniezno, Jacka Mańkowskiego, dyrektora Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Henryka Kaczor, właściciel firmy „Henbud” z Kłecka.

- Z tego miejsca chciałbym podziękować czytelnikom informacjilokalnych.pl za oddane głosy, ale myślę, że to są głosy oddane nie oddane na mnie, co moich współpracowników, pracowników, którzy kształtują obraz Spółdzielni Mieszkaniowej. Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa to ponad 500 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej mieszkań, to prawie 10 tys. mieszkań, którymi zarządza - powiedział Z. Kujawa. - Tak się składa, że w ubiegłym roku Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa obchodziła 115-lecie istnienia, a ja obchodził swój jubileusz, 20 lat kierowania tą Spółdzielnią. I myślę, że to jest takie uwieńczenie pewnego okresu mojej działalności zawodowej. Tym bardziej cieszę się, że to co na co dzień robię zostało dostrzeżone – dodaje.

„Działalność społeczna” dla Pawła Ruszkiewicza!
Siedemnastu kandydatów zgłoszonych zostało do kolejnej kategorii - „działalność społeczna” w której nagrodę wręczył – pod nieobecność „Człowiek Roku 2016”, Renaty Szarzyńskiej – Tadeusz Tomaszewski, honorowy prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

W finale tej kategorii znaleźli się: Maria Brykczyńska, prezes Stowarzyszenia „Siedlisko”, Krzysztof Modrzejewski, twórca „Dni Pary”, promotor gnieźnieńskiej parowozowni, Danuta Stefańska, prezes PTTK w Witkowie, Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji „Rodacy Bohaterom” z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen w Gnieźnie.

- Działalność społeczna nie jest mi obca i czuję się zaszczycony, że mogę ogłosić, iż „Człowiekiem Roku 2017” w kategorii „działalność społeczna” został pan Paweł Ruszkiewicz! - powiedziała T. Tomaszewski.

- Bardzo miła niespodzianka. Już sama nominacja była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Serdecznie dziękuję. Gratuluję wszystkim laureatom – zaczął P. Ruszkiewicz. - Dziękuję osobom, które się angażują, które wspierają nas od samego początku. Dziękuję mojej rodzinie, żonie i synowie, którzy cierpliwie znoszą liczne wyjazdy i rozstania. Dziękuję też wszystkim osobom i instytucjom, które się angażują w zbiórki produktów, młodzieży która coraz chętniej nam pomaga. Dziękuję tym wszystkim którzy nam pomagają zebrać te produkty, później je przepakować a w końcu zawieźć do rodaków za wschodnią granicą – podkreśla P. Ruszkiewicz. - Gdy 10 lat temu zaangażowałem się w tę akcję, wszyscy jeździli z pomocą do Wilna i do Lwowa. Ja w związku z tym, że związany byłem przez wiele lat z żużlem i bywałem na Łotwie w miejscowości Daugavpils, postanowiłem pojechać z darami właśnie na Łotwę. Okazało się, że na Łotwie mieszka wielu Polaków. Mieszkało tam wówczas 40 Sybiraków i 15 kombatantów. I postanowiliśmy tam jeździć i tam zawozić nasze dary. Im więcej ludzi pomaga, im więcej osób się angażuje w tę pomoc, jest nam bardzo przyjemnie i cieszymy się bardzo. Obecnie docieramy też z darami do samotnych Polaków tam mieszkających dla których jest ważne to,  że jest ktoś w Polsce, kto przyjedzie, przywiezie prezenty. Jest wtedy wiele łez, wiele wzruszeń – zaznacza. - Cieszę się, że czytelnicy portalu informacjelokalne.pl, portalu który od samego początku nas wspiera, dostrzegli to, że można sprawiać przyjemność takimi drobnymi rzeczami, czasami życzeniem, ale można w ten sposób nie tyle pomagać, bo tym ludziom ta pomoc materialna aż tak bardzo nie jest potrzebna. Dla nich najważniejsza jest nasza pamięć. Bo jeśli my o nich zapomnimy, o nich mieszkających na Kresach, to polskości już tam nie będzie. Jeszcze raz dziękuję! - zakończył.

„Polityka-samorząd” dla Jana Borkowicza!
Przedostatnia kategoria w której poznaliśmy „Człowieka Roku 2017” to „polityka-samorząd” zgłoszono 26 kandydatów z których do finałowej „piątki” zakwalifikowali się: Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo, Marian Gadziński, burmistrz gminy i miasta Witkowa, Jan Borkowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko, Robert Gaweł, senator RP i Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Najwięcej głosów zdobył Jan Borkowicz, który nagrodę odebrał z rąk prezydenta Tomasza Budasza, ubiegłorocznego zwycięzcy tej kategorii.

- Dobry wieczór Państwu! Trochę mi łydki biegają. Być w takim towarzystwie to jest wielka przyjemność, a otrzymać nagrodę od prezydenta Gniezna tym bardziej. Przede wszystkim dziękuję tym, którzy głosowali w tym plebiscycie, zwłaszcza na moja osobę. Gratuluję wszystkim laureatom – mówi J. Borkowicz. - Samorząd to my wszyscy. My mamy służyć mieszkańcom w związku z tym wiele które współpracuje, które wspomaga, od radnych poprzez wszystkich mieszkańców, w każdej dziedzinie, czy przedsiębiorców czy sportowców, czy kultura, czy działalność społeczna. Ci wszyscy aktywiście tworzą tą naszą społeczność. Dla mnie to jest o tyle miłe, że gdy prof. Kulesza zaczynał reformę samorządową w 1990 roku, miałem okazję zostać burmistrzem gminy Kłecko. Dzisiaj po 27 latach jestem we władzach uchwałodawczych i jest to dla mnie pewne podsumowanie. Serdecznie dziękuję! - dodaje.

Barbara Borowska „Kobietą Roku 2017”!
W rywalizacji o tytuł „Kobiety Roku”, zgłoszono 18 kandydatek, a w gronie nominowanych do pierwszej piątki znalazły się: Maria Kocoń, emerytowana nauczycielka, ciągle pomagająca potrzebującym, Natasza Szalaty, radna powiatowa, Paulina Hennig-Kloska, poseł na sejm, Barbara Borowska, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie i Agnieszka Jóźwiak-Loba, instruktor Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie.

Nagrodę w tej kategorii wręczyła ubiegłoroczna laureatka Bogusława Młodzikowska. - Dla mnie to wielkie emocje, w związku z tym bez zbędnej zwłoki ogłaszam, że „Kobietą Roku 2017” została pani Barbara Borowska! – obwieściła.

- Dziękuje bardzo wszystkim, którzy głosowali na moją osobę. Dziękuję tym obecnym na sali i dziękuję czytelnikom portalu informacjelokalne.pl Jest mi bardzo miło, że ta kategoria jest dla mnie tak istotna, dlatego, że rok 2017 był dla mnie rokiem dużych wyzwań. Część z państwa wie, że stoję na czele dużego banku, instytucji finansowej, Banku Spółdzielczego w Gnieźnie. Po ponad 140 latach zarządzania bankiem przez mężczyzn, to odpowiedzialne stanowisko prezesa powierzono kobiecie. Dlatego też odbieram to wyróżnienie jako połączenie, że kobieta może także iść w parze z biznesem. Bank Spółdzielczy w Gnieźnie to przede wszystkim finanse, ale także działania na rzecz lokalnej społeczności. I myślę, że to przeważyło o tym, że zarówno ja, jak i moi współpracownicy, gdzie naprawdę jest większość kobiet, mogliśmy wiele pomagać. Dziękuję bardzo przede wszystkim moim bliskim, którzy zawsze są przy mnie w najważniejszych momentach mojego życia - powiedziała B. Borowska.

Po słowach B. Borowskiej na scenę weszli wszyscy nagrodzeni tego dnia, by zapozować do pamiątkowego i historycznego już zdjęcia z 8. Gali Plebiscytu „Człowiek Roku 2017”.

A co jeszcze działo się na tegorocznej Gali, jakie jeszcze wręczono nagrody i kto  otrzymał tytuł „Człowieka Dziesięciolecia” o tym już wkrótce w naszym portalu.

Fot. Jerzy Andrzejewski
Ostatnio zmienianywtorek, 20 marzec 2018 17:09

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.