25 stycznia o godz. 16.30 - „Zieleń miejska i parki w Gnieźnie. Przeszłość i teraźniejszość”

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą się w czwartek, 25 stycznia o godzinie 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.


Tym razem tematem spotkania będzie „Zieleń miejska i parki w Gnieźnie. Przeszłość i teraźniejszość.”. W ostatnim czasie nie sposób przejść obojętnie wobec zmian, jakie zachodzą na terenach zielonych w Gnieźnie. Rewitalizacja objęła jedne z najbardziej reprezentatywnych miejskich parków: Park im. Tadeusza Kościuszki oraz Park im. Ryszarda Kaczorowskiego. Można się spodziewać, że już wkrótce kolejne tereny zielone zmienią swój wygląd. Dlatego warto przyjść na Gnieźnieńskie Konserwatoria Historyczne, podczas których przedstawione zostaną dwie perspektywy rozwoju terenów zielonych: historyczna oraz współczesna.

Wieloletni kustosz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – Pani Elżbieta Kowalska opowie, jak kształtowały się losy terenów zielonych w miejskiej przestrzeni Gniezna, kto był za nie odpowiedzialny i do jakich wzorów sięgano. Natomiast Pani Małgorzata Kania – reprezentująca stanowisko obecnych władz miejskich, przybliży nam założenia modernizacji tych terenów, zarówno już zrealizowanych, jak i będących jeszcze w fazie planowania.

Wstęp wolny!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.