Logo
Wydrukuj tę stronę

Konkurs „Finanse a matematyka”

Wyróżniony Konkurs „Finanse a matematyka”

Kolejny, już siedemnasty raz odbył się międzyszkolny powiatowy konkurs „Finanse a matematyka”. Jest to jedyny taki konkurs w Polsce którego celem jest jak najszybsze i poprawne rozwiązanie zeznań podatkowych. Organizatorem konkursu jest Urząd Skarbowy w Gnieźnie i Szkoła Podstawowa nr 10.


Wczoraj w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie odbył się  XVII Powiatowy Konkurs „Finanse a matematyka” organizowany pod patronatem Ministerstwa Finansów.  Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół podstawowych (klasy IV – VII): Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Majora Mateusza Zabłockiego w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa w Modliszewku, Szkoła Podstawowa w Zdziechowie, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie, Językowa Szkoła Podstawowa „Prymus” w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Polskich Noblistów w Gnieźnie.

W kategorii klas gimnazjalnych: Gimnazjum im. prof. Wł. Nehringa w Kłecku, Językowe Gimnazjum „Prymus” w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa  nr 7 im. prof. E. W. Piaseckiego w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Polskich Noblistów w Gnieźnie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych w Gnieźnie i Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium w Gnieźnie.

W etapie finałowym rywalizowało ze sobą 43 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Konkurs polegał na wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego na podstawie treści przedstawiającej sytuację rodzinną i finansową hipotetycznego podatnika. Przy stanowiskach komputerowych uczniowie korzystali z e-Deklaracji. Zadania, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć,  przygotowali pracownicy Urzędu Skarbowego w Gnieźnie. Czas na ich rozwiązanie wynosił łącznie 50 minut. Wypełnienie formularza PIT-37 dla niejednej osoby dorosłej jest bardzo trudne, jednak nie dla naszej młodzieży.

Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej o Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego. Wyniki tuż, tuż...

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 26 kwietnia 2018r w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie.

Informacjelokalne.pl