http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Koncern Owens Corning nabywa Grupę Paroc

W dniu dzisiejszym amerykański koncern Owens Corning ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Paroc – jednego z wiodących, europejskich producentów energooszczędnych i ognioochronnych rozwiązań izolacyjnych z wełny kamiennej. Wartość inwestycji wyniesie 900 milionów euro. Aktualnie właścicielami Grupy są fundusze zarządzane przez spółkę CVC Capital Partners. Transakcja podlega obecnie zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji oraz procedurom urzędowym, a jej zakończenie przewidywane jest na początek 2018 roku.


Grupa Paroc zatrudnia aktualnie ponad 1800 pracowników w 13 krajach, a swoje wyroby produkuje w zakładach w Finlandii, na Litwie, w Polsce, Rosji oraz Szwecji. “Jestem niezwykle podekscytowany nowymi możliwościami, jakie wynikają z dołączenia do rodziny Owens Corning” – powiedział Kari Lehtinen, Dyrektor Generalny Grupy Paroc. “Zbudowaliśmy firmę o wiodącej pozycji rynkowej w Europie oraz atrakcyjnej propozycji wartości dla naszych klientów i pracowników. Korzystając z naszej aktualnej pozycji jako solidnej platformy do rozwoju, Owens Corning pomoże nam w dalszej ekspansji na rynki Europy Środkowej i Zachodniej.”

Dzięki zawartemu porozumieniu, koncern Owens Corning poszerzy swoją ofertę w obszarze wyrobów z wełny mineralnej, wzmocni swoją obecność na europejskim rynku izolacji oraz uzyska dostęp do wielu nowych rynków końcowych i gałęzi przemysłu. Zakup Grupy Paroc pozwoli koncernowi zwiększyć własny wolumen sprzedaży izolacji poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą do 35%.

Prezes i Dyrektor Generalny koncernu Owens Corning, Mike Thaman powiedział: - Nabycie Grupy Paroc stanowi zwieńczenie strategii, która pozwoli nam dostarczać rozwiązania izolacyjne dla pełnego spektrum temperatur na trzech największych rynkach na świecie – w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. W ciągu swojej ponad 80-letniej historii, firma wypracowała sobie doskonałą reputację za sprawą wysokiej jakości wyrobów oraz fachowej wiedzy technicznej. Jestem pod wrażeniem zespołu Paroc. Wierzę, że firma wniesie wiele dobrego do rodziny Owens Corning.

Prezes Regionu Północnego CVC Capital Partners, Peter Törnquist, dodał: - Jesteśmy zadowoleni z bardzo dobrych wyników osiąganych przez Paroc. Chcielibyśmy wyrazić nasze słowa podziękowania dla doświadczonego i zmotywowanego zespołu, któremu życzymy wszelkiej pomyślności pod nowymi skrzydłami. Ze względu na wyjątkową synergię zasięgów geograficznych, technologii oraz ofert produktowych obu firm, połączenie to powinno przynieść wiele korzyści zarówno klientom, jak i pracownikom oraz udziałowcom.

Transakcja nie wpłynie w żaden sposób na bieżącą obsługę klientów Paroc. Wszelkie zamówienia i dostawy będą realizowane tak, jak dotychczas.

O Owens Corning
Owens Corning (na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych notowana jako OC) to amerykańska firma opracowująca, wytwarzająca i sprzedająca produkty izolacyjne, wyroby dachowe oraz kompozyty z włókna szklanego. Wchodzące w skład koncernu jednostki biznesowe, choć globalne w zasięgu, operują na skalę ludzką. Wykorzystując głęboką wiedzę specjalistyczną w zakresie materiałów, produkcji oraz budownictwa, firma opracowuje produkty i systemy ograniczające zużycie energii oraz poprawiające komfort przebywania w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Poprzez produkcję zbrojeń z włókien szklanych, firma czyni tysiące wyrobów lżejszymi, mocniejszymi oraz bardziej trwałymi. Wszystko to sprawia, że ludzie i rozwiązania Owens Corning zmieniają świat na lepsze. Firma, której siedziba główna mieści się w Toledo (stan Ohio), osiągnęła w 2016 r. sprzedaż na poziomie 5,7 miliardów dolarów amerykańskich, zatrudniając 17 000 osób w 33 krajach. Od 63 lat firma corocznie notowana jest na liście Fortune 500®.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.