http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Komunikat Urzędu Skarbowego w Gnieźnie!

Wyróżniony Komunikat Urzędu Skarbowego w Gnieźnie!

Od 25 sierpnia 2017 r. można zaniechać poboru podatku od spadków i darowizn od podatników, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic w sierpniu br.


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gnieźnie informuje, że w związku z nawałnicami, które przeszły przez teren powiatu gnieźnieńskiego 11 sierpnia 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 23 sierpnia 2017 r. w sprawie zaniechania poboru podatku od spadków i darowizn od niektórych podatników.

Rozporządzenie pozwala na zaniechanie poboru podatku od spadków i darowizn od podatników, którzy ucierpieli w wyniku oddziaływania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych, które miały miejsce w sierpniu tego roku na terenie niektórych gmin.

W wykazie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r. wymienione zostały m.in. miasto Gniezno oraz gminy Czerniejewo, Gniezno, Łubowo, Mieleszyn, Niechanowo i Trzemeszno.

Ich pełny wykaz znajduje się w załączniku do  rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 sierpnia 2017 r. w sprawie gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r., w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych. Zaniechanie poboru podatku będzie można stosować do nabycia własności rzeczy lub praw majątkowych w okresie 2 lat począwszy od 12 sierpnia 2017 r.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie Ministerstwa Finansów i Rozwoju lub bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.