http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Niechanowie o Funduszach Europejskich dla przedsiębiorców

Wyróżniony W Niechanowie o Funduszach Europejskich dla przedsiębiorców

Z inicjatywy Krystyny Łybackiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego we współpracy z Eugeniuszem Zamiarem, wójtem gminy Niechanowo, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct działający przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu zorganizował  szkolenie dla przedsiębiorców.


Bezpłatne szkolenie dotyczące funduszy europejskich na lata 2014 – 2020 przeprowadziła Bogumiła Frąckowiak – kierownik Punktu Europe Direct Poznań.    W warsztatach wzięło udział 16 osób z terenu gminy Niechanowo, Gniezno oraz Kołaczkowo

- W czasie szkolenia przedsiębiorcy zostali zapoznani z zasadami przyznawania wsparcia w ramach perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020 oraz projektami inwestycyjnymi wspierającymi wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Tadeusz Tomaszewski, asystent europoseł K. Łybackiej. - Uczestnicy szkolenia uzyskali również informacje o mechanizmach zwrotnych takich jak pożyczki, poręczenia, venture capital, aniołowie biznesu - dodaje.

W ramach warsztatów Bogumiła Frąckowiak przedstawiła zasady działania Planu Inwestycyjnego dla Europy czyli Planu Junckera.

Wójt Eugeniusz Zamiar omówił projekty, które będą realizowane z udziałem środków europejskich przez gminę Niechanowo w roku 2017 i w latach następnych. W ramach Obszarów Strategicznej Interwencji w 2017 rozpocznie się budowa drogi rowerowej na terenie miejscowości Niechanowo, Gurówko i Cielimowo. Łączny planowany koszt inwestycji 6,1 mln zł. Także w latach 2017 – 2019 przewiduje się z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich budowę i przebudowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie gminy z budżetem 3,72 mln zł.
    
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały szkoleniowe przygotowane przez  Bogumiłę Frąckowiak oraz publikacje w formie poradników wydane przez Europosłankę Krystynę Łybacką. Kolejne szkolenie dla przedsiębiorców odbędzie się 22 marca we Wrześni.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.