http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Włamał się do domu w Łubowie i ukradł repliki broni

Wyróżniony Włamał się do domu w Łubowie i ukradł repliki broni

Policjanci z Czerniejewa zatrzymali 50-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wykorzystując nieobecność właścicieli włamał się do jednorodzinnego domu. Jego łupem stały się torba, repliki broni myśliwskiej i litr alkoholu, który najprawdopodobniej wypił. Sprawca uszkodził również drzwi. Łączne straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych.


2 stycznia w godzinach wieczornych policjanci z Czerniejewa zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w gminie Łubowo. Informację o przestępstwie, do którego doszło kilka godzin wcześniej pod swoją nieobecność przekazał właściciel. Sprawca oprócz uszkodzena drzwi wejściowych ukradł skórzaną torbę myśliwską, 3 repliki broni oraz litr alkoholu.

- Policjanci, którzy udali się na miejsce szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz tożsamości sprawcy, którym okazał się 50-latek. Mężczyza został zatrzymany. W jego organizmie były prawie 3 promile alkoholu. Przyznał się do włamania i dobrowolnie zwrócił część przedmiotów, nie pamiętał jednak, gdzie wyrzucił resztę. Skradziony alkohol prawdopodobnie wypił. Trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia funkcjonariusze z Czerniejewa odzyskali pozostałe przedmioty, które znalazła właścicielka okolicznego sklepu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

50-latek już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a także gróźb karalnych. Okazało się bowiem, że mężczyzna już po włamaniu do domu groził siekierą pozbawieniem życia przypadkowemu świadkowi.

Za przestępstwa te grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.