http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wandale zdewastowali cmentarz!

Wyróżniony Wandale zdewastowali cmentarz!

Mają 13 i 17 lat. Dzisiejszej nocy zostali zatrzymani przez policjantów wydziału ruchu drogowego na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie, gdzie najprawdopodobniej dla zabawy rzucali zniczami i doniczkami z kwiatami. Funkcjonariusze ustalają osoby pokrzywdzone i liczą straty, jakie spowodowali młodzi mieszkańcy miasta. Teraz młodszym zajmie się sąd rodzinny, starszym prokurator.


- Dzisiejszej nocy ,po godzinie 1.00. oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony szpitala przy ul. 3 Maja w Gnieźnie, który usłyszał niepokojące odgłosy tłuczonego szkła dobiegające z ul. Świętokrzyskiej. Na miejsce udali się funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy na cmentarzu św. Krzyża zastali dwóch nastolatków w wieku 13 i 17 lat. Sprawcy przyszli na cmentarz i tam rzucali zniczami i doniczkami z kwiatami, przewrócili kilka grobowych płyt oraz drewniane krzyże - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

13-latek za swój czyn odpowie teraz przed sądem rodzinnym, natomiast 17-latek, który noc spędził w policyjnym areszcie za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych oraz za zniszczenie mienia, za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

1 komentarz

  • Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
    Wojciech Żaglewski s. Zygmunta piątek, 15, grudzień 2017 13:49 Link do komentarza Raportuj

    Do mieszkańców Gniezna !! Oraz do Komendy Policji , i do władz miasta !! We wiadomościach z dnia 14 .12.2017 r. jakieś łebki zniszczyli cmentarz !! A jakim prawem , podaje się ze zrobili to Wandale !! Czy Wy wszyscy wymienieni na początku komentarza zdajecie sobie sprawę że opluwacie twórców Państwa Polskiego . Wandalowie do historii kraju weszliśmy pod nazwą ,,Polanie ,, Weście się za historię właściwą , a nie tą która Wam podsuwa Państwo !! POLSKA to nie nacja ani NARÓD !! To nazwa państwa dwóch kultur Germanów ( Wandalów ) i Słowian , obecnie różne nacje !! Kto jest bardziej Szuja ! Czy ten co powtarza bezmyślnie to co mu państwo podsunie , czy ten co to podsuwa !! Czy Redaktorom z Gniezna płaci Małgorzata Kidawa-Błońska - czy ,,ktoś ,, przez nią nasłany ? Gniezno to jedno z miast ( grodów ) Polan . Holokaust wiecie co to jest !!! A co wiecie o Ewaporacji ludu Wandalów !! Tego już Wam nie podają ??? Teraz wstydzę się za to państwo , bo inne kraje nie są takimi Szujami jak Polacy , i dobrze że ten twór nie nosi naszej nazwy narodowej tylko KSYWĘ !!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.