http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zatrzymany z marihuaną. Grozi mu 10 lat

Wyróżniony Zatrzymany z marihuaną. Grozi mu 10 lat

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 29-letni mieszkaniec Gniezna. Policjanci drogówki wspólnie z policjantami kryminalnymi podczas kontroli drogowej znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie ponad 300 porcji marihuany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.


- Na początku czerwca policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z policjantami kryminalnymi zatrzymali w miejscowości Skiereszewo koło Gniezna do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Gniezna. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Mundurowi przeszukali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Za fotelem pasażera znaleźli ponad 300 porcji marihuany. Policjanci zatrzymali 29-latka, zabezpieczyli też narkotyki. Mężczyźnie pobrano również krew do badań w celu sprawdzenia czy nie kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. W przypadku stwierdzenia, że poruszał się po użyciu takich substancji grozi mu kara grzywny od 5 tys. do 60 tys. złotych.

Prokurator Rejonowy w Gnieźnie przedstawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za powyższe przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Ostatnio zmienianyczwartek, 11 czerwiec 2015 14:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.