http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Droga krajowa nr 5 pod szczególnym nadzorem policji

Wyróżniony Droga krajowa nr 5 pod szczególnym nadzorem policji

Żnińscy policjanci z uwagi na duże natężenie ruchu pojazdów oraz pieszych objęli szczególnym nadzorem wszystkie drogi powiatu żnińskiego, a w szczególności drogę krajową nr 5, gdzie w ciągu doby przejeżdża kilkanaście tysięcy aut. Niestety „posypały” się mandaty.


- Wczoraj żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę i obserwacje ruchu drogowego przy wykorzystaniu mierników prędkości oraz urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości kierowców na trasie krajowej nr 5. W tych działaniach żnińskich mundurowych wspierało czterech funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji z Bydgoszczy. Policjanci podczas ośmiu godzin służby sprawdzali przede wszystkim, jak kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości na drodze. Nie mogło zabraknąć również kontroli stanu trzeźwości kierowców, a także sprawdzania stanu technicznego pojazdów - mówi nadkom. Krzysztof Jaźwiński zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Niestety wobec kilkunastu kierowców mundurowi zmuszeni byli do zastosowania postepowania mandatowego za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przekroczenia dozwolonej prędkości, która jest jedną w kilku przodujących w policyjnych statystykach przyczyn wypadków drogowych.

W najbliższych dniach mundurowi przeprowadzą kolejne tego typu działania na wszystkich drogach powiatu żnińskiego, a to wszystko dla zwiększenia bezpieczeństwa i ograniczenia zdarzeń drogowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.