http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trafiona butelką w Strefie Kibica ma osiem szwów!

Wyróżniony Fot. J. Andrzejewski Fot. J. Andrzejewski

Jak udało się nam dowiedzieć podczas jednego z meczów naszej reprezentacji w Strefie Kibica w Gnieźnie doszło do zdarzenia, w wyniku którego ranna została kobieta trafiona odłamkami rozbitej butelki. Sprawca po policyjnym pościgu został zatrzymany na... cmentarzu! Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 16 czerwca podczas meczu Polska – Niemcy, kiedy w późnych godzinach wieczornych zachowujący się agresywnie 25-letni mężczyzna, mieszkanie Gniezna rzucił w pewnym momencie butelką w kierunku grupki osób. Rozbite szkło trafiło i raniło kobietę.

- Mężczyzna, którego agresywne zachowanie już wcześniej zauważyli obserwujący go policjanci po zajściu zaczął uciekać w stronę ul. Kłeckoskiej. Najpierw przebiegł przez skrzyżowanie, a potem skierował się na teren cmentarza. Tam został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów, którzy ruszyli za nim w pościg – mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Raniona kobieta została natychmiast odwieziona do szpitala przez Straż Miejską, gdzie założono jej osiem szwów. - Sprawca po zatrzymaniu odmówił poddania się badaniu na obecność alkoholu. Twierdził natomiast, że zażywał wcześniej dopalaczy – dodaje A. Osińska. W stosunku do niego prokurator zastosował już dozór policyjny oraz zakaz brania udziału we wszelkiego rodzaju imprezach masowych. Za uszkodzenia ciała kobiety w wyniku zdarzenia grozi mu także do 5 lat pozbawienia wolności, a jego sprawa wkrótce trafi na wokandę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.