http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

By święta były bezpieczne

Wyróżniony By święta były bezpieczne

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak wyglądają Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy, jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci przypominają o zabezpieczeniu naszego mieszkania - pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom.


- Na drogach w całej Polsce jest więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Są oni widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej jest sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła ma sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny w silniku są uzupełnione. Policjanci ruchu drogowego będą używać także do kontroli radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami. Ponadto, w te święta, tak jak i w latach ubiegłych, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policja radzi też, by zostawiając nasze domy lub mieszkania puste, pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

- Podczas podróży środkami komunikacji publicznej pilnujmy naszych bagaży oraz najcenniejszych rzeczy, jakie przewozimy. W miejscach takich jak dworce czy przystanki zwracajmy szczególną uwagę na bagaże pozostawione bez opieki. Za każdym razem, gdy taki zauważymy, reagujmy i informujmy o tym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W przypadku, gdy będziemy w posiadaniu większej ilości gotówki, nie trzymajmy jej w jednym miejscu i zawsze starajmy się ją chować w wewnętrznych kieszeniach naszego odzienia - podkreśla A. Osińska.

Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, należy jak najszybciej powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.