http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policja i celnicy zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier!

Wyróżniony Policja i celnicy zabezpieczyli 20 nielegalnych automatów do gier!

Policjanci z Wydziału Prewencji gnieźnieńskiej komendy oraz celnicy z Poznania, wobec zapowiadanej dalszej walki z nielegalnym hazardem, kolejny raz przeprowadzili wspólne działania. Tym razem w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono 20 nielegalnych automatów do gier o szacunkowej wartości 300 tysięcy złotych. Ich dwóm właścicielkom może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.


- Policjanci z Gniezna oraz celnicy z Poznania raz przeprowadzili wspólne działania na terenie Gniezna. W trakcie prowadzonych czynności skontrolowano lokale, jeśli chodzi o posiadanie zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych. Łącznie, w efekcie kontroli, w dwóch lokalach zabezpieczono łącznie 20 automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Poznaniu. Oprócz maszyn zabezpieczono też 5.500 złotych pochodzące z nielegalnych gier - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Właścicielki automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107§ 1 stanowi kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.