http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim!

Wyróżniony Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim!

Wiosna i związany z tym sezon to wzmożony czas pracy dla policyjnych pirotechników. Piętnastego maja gnieźnieńscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niebezpiecznego niewybuchu. Pamiętaj! W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno dotykać, przenosić, kopać czy piłować.


Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej „pamiątki” z czasów II wojny światowej. Do zdarzenia doszło w piątek, 15 maja 2020 roku (kilka dni wcześniej znaleziono tam pociski z II wojny światowej). Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu, a dokładnie pocisku artyleryjskiego na terenie Lasu Miejskiego. Na miejscu zdarzenia patrol saperki zabezpieczył znalezisko.

Policjanci apelują o ostrożność!
Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.
Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.