http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Areszt dla 25-letniego gnieźnianina za atak na policjantów

Wyróżniony Areszt dla 25-letniego gnieźnianina za atak na policjantów

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy wobec 25-letniego mieszkańca Gniezna, który w nocy z 7/8 maja 2020 roku w Kiszkowie zaatakował dwóch policjantów. Funkcjonariusze z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w nocy z 7/8 maja w Kiszkowie.

Po zakończeniu interwencji, która miała miejsce na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zostali znieważeni przez jednego z uczestników, którym był 25-letni mieszkaniec Gniezna. Wówczas policjanci zdecydowali, że zatrzymają mężczyznę. W trakcie tej czynności mężczyzna kopnął jednego z mundurowych, łamiąc mu nogę, drugi doznał ogólnych obrażeń ciała.

Agresor został zatrzymany. W momencie zatrzymania miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mundurowi zostali przewiezieni karetką do szpitala w Gnieźnie. Jeden z nich przeszedł operację nogi, drugi jak się okazało nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu 10 zarzutów, w tym dotyczących wdarcia do mieszkania, w którym policjanci przeprowadzali interwencję, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, złamania nogi funkcjonariuszowi, kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariusza i innych przestępstw.

W dniu 9 maja Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.