http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Siostrzenica” okradła sąsiadkę! Zabrała 10 tys. zł!

Wyróżniony „Siostrzenica” okradła sąsiadkę! Zabrała 10 tys. zł!

Okradziona seniorka mieszka w Trzemesznie zawsze była bardzo ostrożna, nigdy nie otwierała drzwi nieznajomym. W jaki sposób dała się podejść? Usłyszała dzwonek do drzwi, przez wizjer zobaczyła około 30 – 40 letnią kobietę, która powiedziała, że jest siostrzenicą sąsiadki. Ta powiedziała, że jest w ciąży i spytała czy może na ciocię u niej poczekać. To ją zmyliło i otworzyłam drzwi.


Do zdarzenia doszło 16 grudnia br. - Seniorka w Trzemesznie wpuściła obcą kobietę podającą się za siostrzenicę sąsiadki do swojego mieszkania, aby mogła poczekać na swoją ciotkę. W pewnym momencie ta poprosiła starszą panią o rozmienienie banknotu, tłumacząc, że musi oddać pieniądze ciotce. Właścicielka mieszkania dała się namówić i w ten sposób wskazała miejsce przechowywania swoich oszczędności. Po pewnym czasie obca kobieta wyszła z mieszkania. Seniorka dopiero 17 grudnia zorientowała się, że została okradziona. Złodziejka bez skrupułów ukradła ponad 10 tysięcy złotych – mówi asp.sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy pukając do seniorów, bez żadnych skrupułów wykorzystują każdą okazję, aby zdobyć pieniądze. Podają się np. za „handlowca”, „pracownika wodociągów”, czy jak w tym przypadku za „siostrzenicę sąsiadki”. Proszą najczęściej o rozmienienie pieniędzy, okazanie miejsca przechowywania cennych rzeczy czy też oferują „pomoc” dotyczącą załatwienia spraw finansowych. Wpuszczeni do mieszkania, poprzez rozmowę i pozorną troskę o stan zdrowia seniorów, doprowadzają do tego, aby starsze osoby ujawniły miejsce przechowywania oszczędności. Policjanci zalecają ostrożność przed wpuszczaniem do mieszkania osób nieznajomych, nawet jeżeli powołują się na jakąś ważną sprawę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.