http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zarzuty dla 35-latka za włamanie do straganu

Wyróżniony Zarzuty dla 35-latka za włamanie do straganu

Włamał się do straganu na terenie targowiska miejskiego w Gnieźnie. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


Włamywacz nie będzie wspominać miło ostatnich dni, kiedy to został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów operacyjnych. Stróże prawa przerwali jego przestępczą działalność, kiedy to po okazyjnych cenach sprzedawał przygodnym osobom skradzione towary. Ale zacznijmy od początku.

- Jak wynika z ustaleń śledczych w nocy z 8 na 9 września 2019 roku doszło do włamania do jednego ze straganów na targowisku miejskim. Następnego dnia właściciele stoiska zawiadomili o przestępstwie policję. Z wnętrza została skradziona odzież, artykuły bieliźniane oraz ozdoby dla kobiet. Pokrzywdzony wycenił straty na 700 złotych. W ustaleniu sprawcy pomógł znajdujący się na targowisku monitoring. Policjanci kryminalni, którzy zajęli się sprawą wytypowali a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 35-letniego gnieźnianina - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Część skradzionych rzeczy odzyskano. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Powiedział również, że pieniądze uzyskane ze sprzedanego towaru przeznaczył na alkohol. W dniu 17 września br.35-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.