http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wypadek z udziałem dwóch ciężarówek i osobówki

Wyróżniony Fot. KPP Gniezno Fot. KPP Gniezno

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku, który  wczoraj, 22 sierpnia o godzinie 12.30 wydarzył się w Gnieźnie, na drodze krajowej nr 15. Doszło tam do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i jednego osobowego. Trzy osoby trafiły do szpitali.


 - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Hyundai, 62-letni mieszkaniec Trzemeszna, jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna z nieustalonych przyczyn zderzył się z kierującym zestawem pojazdów Volvo kierowanym przez 54-letniego obywatela Ukrainy, jadącego z przeciwnego kierunku. W wyniku zderzenia kierujący hyundai uderzył w metalową barierę ochronną i zjechał do przydrożnego rowu. Natomiast w wyniku zderzenia kierujący zestawem pojazdów zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z kierującym zestawem pojazdów Man wraz z przyczepą ciężarową jadący od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna. Po zderzeniu samochód ciężarowy oraz ciągnik siodłowy zatrzymały się na skarpie drogi, po czym kabina pojazdu Volvo oraz przednia część naczepy ciężarowej Feldbinder uległy spaleniu - mówi asp. sztba. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitali, w tym kierowca pojazdu Man po uwolnieniu z zakleszczonego auta został przetransportowany helikopterem.

Na czas prowadzenia czynności oraz do czasu usunięcia pojazdów droga krajowa nr 15 na odcinku Gniezno – Jankowo Dolne była zablokowana. Na ten czas policja wprowadziła objazdy.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.