http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zarzut za przywłaszczenie pieniędzy

Wyróżniony Zarzut za przywłaszczenie pieniędzy

Dzięki pomocy mieszkańców Gniezna policjanci ustalili podejrzaną o przywłaszczenie pieniędzy z wpłatomatu. 53-latka usłyszała już zarzut karny i skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Policjanci apelują do mieszkańców, aby wypłacając pieniądze z bankomatu, sprawdzili czy zabierają całą wypłaconą kwotę, a wpłacając upewnili się, czy operacja została zakończona. Taką właśnie sytuację wykorzystała podejrzana.


- Kilka dni temu gnieźnieńscy policjanci opublikowali wizerunek sprawczyni przywłaszczenia 5 tys. złotych z wpłatomatu mieszczącego się przy ul. Sienkiewicza w Gnieźnie. Kilka godzin później znaleźli się mieszkańcy, którzy pomogli w namierzeniu osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem. Przekazane informacje śledczy musieli jeszcze potwierdzić - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53-letniej gnieźniance zarzutu przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Kobieta przyznała się do czynu i jednocześnie dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, obowiązku naprawienia szkody oraz obowiązku przestrzegania porządku prawnego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.