http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zdemolowali Łopienno, usłyszeli zarzuty

Wyróżniony Zdemolowali Łopienno, usłyszeli zarzuty

O tej sprawie napisaliśmy - jako pierwsi w niedzielę, 2 czerwca. Wówczas wandale dokonali wiele uszkodzeń na terenie Łopienna – miejscowości w gminie Mieleszyn. Zostali szybko ustaleni przez policjantów z Kłecka, którzy już przedstawili im zarzuty. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.


- Nieznani sprawcy w nocy, 2 czerwca w miejscowości Łopienno, w gminie Mieleszyn uszkodzili wiele obiektów i przedmiotów w postaci między innymi tzw. słynnego łopieńskiego źródełka – Zdrój. To nie koniec, zdemolowali boisko, połamali znaki drogowe, zaśmiecili boisko, potłukli pergole z kwiatami, powyrywali drzewka ozdobne, porozbijali przydomowe ozdoby. Straty poniosła gmina Mieleszyn oraz okoliczni mieszkańcy. W sumie oszacowano je na kwotę prawie 6 tysięcy złotych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Od rana na miejscu pracowali policjanci z Kłecka, którzy przeglądali monitoring, przesłuchiwali świadków i zbierali wszelkie informacje, które pomogły w ustaleniu sprawców tego aktu wandalizmu. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Ustaleni 22 i 26-latek, którzy są mieszkańcami gminy Mieleszyn już usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Cały czas trwają czynności w tej sprawie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.