http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Miał 2,4 promila i uderzył w radiowóz!

Na ul. Chudoby w Gnieźnie 34-letni kierowca skody octavii wjechał w policyjny radiowóz. Jak się okazało mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania, był nietrzeźwy. Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.


Policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie, po to by nieść pomoc. Czasami mają też  do czynienia z osobami, które mogą narazić na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg. - Przekonali się o tym policjanci, w których 13 kwietnia wjechał pijany kierowca. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 19.00. Dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicami miasta bordową skodą porusza się nietrzeźwy kierowca. Na ul. Chudoby auto wypatrzyli policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego. Kierowca skody nie zastosował się do wydanych przez policjantkę poleceń i uderzył w przód radiowozu. Za kierownicą znajdował się 44-letni mieszkaniec Gniezna, był nietrzeźwy. Miał ponad 2,4 promili alkoholu w organizmie - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kierujący skodą stracił prawo jazdy, auto którym jechał zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym, a wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.