http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oznakuj swoją posesję, bo zapłacisz mandat!

Wyróżniony Oznakuj swoją posesję, bo zapłacisz mandat!

W najbliższych dniach dzielnicowi z gnieźnieńskiej komendy będą przypominać właścicielom posesji o obowiązku ich oznakowania. A kwietniu policjanci sprawdzą czy wskazane przez nich braki w oznakowaniu posesji zostały uzupełnione. Jeśli tak się nie stanie kolejna wizyta dzielnicowego może zakończyć się wystawieniem mandatu.


- Właściciel lub zarządca musi zadbać, aby tabliczka z numerem porządkowym i nazwą ulicy zawieszona była w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Jeżeli budynek znajduje się w głębi posesji należy umieścić numer na ogrodzeniu. Numer ma być widoczny również w nocy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Nie ma jednoznacznej regulacji w przepisach, w jakiej formie oraz wielkości numeracja ma być wykonana. Dlatego oznaczenie może być podyktowane aranżacją posesji (wyglądem furtek i bram wjazdowych) lub dopasowane do kolorystyki np. elewacji.

Umieszczanie w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym wynika wprost z przepisu art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne.

- Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest sprawą bardzo istotną dla bezpieczeństwa mieszkańców. Czasami  zdarza się, że pogotowie, straż pożarna czy policja szuka posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. A w przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie - dodaje rzecznik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.