http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Nasze miasto – nasze gniazdo”

Wyróżniony „Nasze miasto – nasze gniazdo”

„Nasze miasto – nasze gniazdo” to projekt edukacyjny w który zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 10 z gnieźnieńskich Winiar. Do tego międzynarodowego projektu zaangażowali się uczniowie klas czwartych oraz drugiej klasy gimnazjalnej pod opieka nauczycieli i wsparciem rodziców.


W piątkowe popołudnie, w Szkole Podstawowej nr 10 zorganizowane zostało spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny „Nasze miasto - nasze gniazdo”. Uczniowie tej placówki, uczestniczyli w projekcie zainicjowanym przez gnieźnieński Klub Nauczyciel Polskich i Polonijnych, który tym wspólnym zadaniem połączył szkoły i przedszkola gnieźnieńskie ze szkołami polonijnymi w wielu krajach świata.

Szkoła Podstawowa nr 10 z gnieźnieńskich Winiar  współpracowała z szkołami polonijnymi w Irlandii i USA. Były to placówki: Polska Szkoła Mayo z Westport w Irlandii oraz Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika z Chicago w stanie Illinois. W projekcie udział brało 15 uczniów z klasy czwartej szkoły podstawowej oraz drugiej z klasy gimnazjalnej.

Uczestnicy projektu wraz z rodzicami  podczas podsumowującego spotkania, mieli okazję obejrzeć zarówno projektowe filmy szkół partnerskich jak i swoje własne, po czym odebrać gratulacje, dyplomy i drobne upominki z rąk zastępcy dyrektora SP10 - Agnieszki Puszczykowskiej-Glapa, Małgorzaty Tomczak – prezesa Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie oraz Aliny Gandurskiej - koordynatora projektu w Szkole Podstawowej nr 10.

Prawie wszystkie filmy będące realizacją można obejrzeć na profilu Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych na FB.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.