http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd Uczniowski SP5 nie zapomniał o zapomnianych

Wyróżniony Samorząd Uczniowski SP5 nie zapomniał o zapomnianych

Ostatni tydzień października to czas wielkiej zadumy i moment, gdy odwiedzamy groby naszych najbliższych. Jest to czas porządkowania nagrobków i czas porządkowania naszych myśli. To moment, gdy na chwilę zatrzymujemy się w zadumie i zaglądamy w głąb siebie.


Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 również zatrzymał się w zadumie i zorganizował akcję „Nie Zapomnimy”, której celem było posprzątanie zaniedbanych i opuszczonych mogił na cmentarzu św. Piotra i Pawła przy ulicy Kłeckoskiej.  Tam, po uzgodnieniu z zarządcą cmentarza, uprzątnęliśmy groby, o które już od dawna nikt nie zadbał.

Daliśmy z siebie wszystko, żeby w dniu Wszystkich Świętych, te groby również wyglądały czysto i na swój sposób pięknie, mimo ich dewastacji i wieloletniego zaniedbania. Uczniowie powyrywali chwasty, wyszorowali płyty nagrobne, doprowadzili do porządku zgliszcza mogił, udekorowali je symbolicznymi wiązankami i zapalili na nich znicze. Poznali także historie spoczywających tam ludzi i uronili nie jedną łzę przy mogiłach małych dzieci.

W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie przynosząc znicze. Udało nam się zebrać ponad 50 zniczy, które zapłonęły na grobach tych, którym nie miła już kto zapalić tego ważnego światełka. Była to dla nas niezwykła lekcja pokory, która uświadomiła nam jak ważne jest dbanie o groby naszych bliskich. Nie zapomnimy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.