Logo
Wydrukuj tę stronę

Pięciu królów z dużą dawką humoru

Wyróżniony Pięciu królów z dużą dawką humoru

To była bardzo ciekawa prezentacja pierwszych pięciu królów z dynastii Piastów, których zaprezentowano w ramach Koronacji Królewskiej w Gnieźnie. Inscenizacja historyczna, którą przygotowała grupa Walhalla została dobrze przyjęta przez publiczność zgromadzoną pod katedrą gnieźnieńską. Potem zaprezentowano też kilka innych występów, a jeszcze wcześniej do udziału w zabawie zaproszono także oglądających, których skonfrontowano z wiedzą historyczną na temat pierwszych koronowanych w Gnieźnie władców.


Najpierw na schodach Placu im. Mikołaja Trąby pojawili się aktorzy, których wcielono w role pierwszych polskich królów: Bolesława Chrobrego, Mieszka II, Bolesława Śmiałego, Przemysła II, Wacława II. Cała piątka w sposób bardzo dowcipny opowiedzieli o swoich postaciach, co nieraz wywoływało salwy śmiechu u dość sporej tego dnia widowni.

Wreszcie przyszedł czas zaprosić publiczność do udziału w konkursie wiedzowym, gdzie zadawano najpierw pytania łatwiejsze, a potem zaczęły się pojawiać i te trudniejsze, np. czym różni się włócznia od oszczepu, albo kiedy odbyła się bitwa pod Cedynią.

Gnieźnianie zdali egzamin koncertowo, a w nagrodę obejrzeli następnie dwa występy: Zespołu Muzyki Dawnej „Huskarl” i Taniec Ognia „Fireshow”.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 31 lipiec 2017 20:46
Informacjelokalne.pl