http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego”

Wyróżniony „Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego”

Na półkach księgarń i bibliotek piętrzą się stosy książek dla dzieci. W tak ogromnej masie niełatwo jest wybrać ciekawe i wartościowe pozycje. Są wśród nich książki, które pokazują najmłodszym, że każde z nich może być w przyszłości wielkim człowiekiem. O tym jak z małego chłopca wyrósł wielki Polak opowiada książka „Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. Jej urok polega na tym, że spotykamy tu nie wielkiego męża stanu, niezłomnego obrońcę Kościoła w Polsce, ale właśnie dziecko.


W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna o książce opowiadał jej autor Piotr Kordyasz. Okazało się, że zawarte w krótkich opowiadaniach zdarzenia są autentyczne i pochodzą głównie z przekazu najbliższej rodziny Prymasa Tysiąclecia i bliskich współpracowników, którym przytaczał wspomnienia o domu rodzinnym.

Opowiadania są zapisem tego wszystkiego, co zapamiętali świadkowie, tak że czytelnik staje się niemal uczestnikiem przywoływanych w pamięci zdarzeń.

Książka skierowana do najmłodszych czytelników, ilustrowana w kolorze, wypełniła lukę, która istniała dotychczas w biografii dotyczącej osoby  Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Spotkanie autorskie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego „Gniezno- siedziba prymasów”, prowadzonego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie.

Ostatnio zmienianypiątek, 28 kwiecień 2017 20:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.