Logo
Wydrukuj tę stronę

„Szlakiem Piastowskim w rocznicę Chrztu Polski”

Wyróżniony „Szlakiem Piastowskim w rocznicę Chrztu Polski”

Pod takim hasłem młodzież ze szkół podstawowych z Fałkowa, Owieczek, Lednogóry, Łubowa oraz Gimnazjum w Łubowie pod opieką nauczycieli i rodziców wzięła w VIII Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Organizatorzy chcieli w ten sposób uczcić przypadającą w tym roku 1050 rocznicę Chrztu Polski a był nim tradycyjnie Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.


Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku. Malownicza trasa rajdu o długości 40 kilometrów wiodła z Łubowa przez Owieczki, Dębnicę, Sulin, Dziećmiarki, Kamionek, Zakrzewo z odpoczynkiem w Gorzuchowie.

Po trudach jazdy każdy z uczestników mógł skosztować pysznej grochówki oraz kiełbaski upieczonej na ognisku. Uczestnicy rajdu zaprezentowali również historię poszczególnych miejscowości przez, które przebiegał rajd.

Na zakończenie każda ze szkół otrzymała sprzęt sportowy z rąk Piotra Cielaczyka komandora rajdu i prezesa GKS „Piast” Łubowo. Rajd przebiegał w miłej sportowej atmosferze. W drogę powrotną cykliści udali się przez Kamionek do Waliszewa, Siemianowa i Dziekanowic gdzie nastąpiło rozwiązanie rajdu a uczniowie udali się do swych szkół.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz Komisariatom Policji w Czerniejewie i Kłecku za zabezpieczenie trasy rajdu. Pani Annie Karwańskiej sołtys Gorzuchowa za gościnę i miłe przyjęcie oraz pani Annie Stanowskiej i Ryszardowi Filipiakowi za wsparcie i czuwanie nad prawidłowym przebiegiem rajdu.

Ostatnio zmienianyniedziela, 18 wrzesień 2016 19:12
Informacjelokalne.pl