http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Spotkanie z misjonarzem

Wyróżniony Spotkanie z misjonarzem

W związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka października 2019 r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”, w Szkole Podstawowej w Rogowie w tym miesiącu podjęte zostały różnorodne  działania mające na celu rozbudzenie świadomości obowiązku misyjnego. Jednym z nich było spotkanie z misjonarzem ks. Dariuszem Drzewieckim (pracującym na Filipinach) zorganizowane 28 października w sali gimnastycznej szkoły.


Uczestników spotkania w misyjny nastrój wprowadzili uczniowie z najmłodszej grupy wiekowej, którzy na powitanie naszego gościa zaśpiewali piosenkę pt.: „Biali, czarni i mulaci” (Szymon Glapa,  Natalia Dubielak, Maria Kubiak, Oliwia Pracowiak, Karolina Rosińska, Kornelia Szymańska, Anastazja Szymczak, Nadia Ciemnieniewska, Martyna Glapa, Kinga Kurek, Maria Petrykowska, Martyna Stanisławska, Igor Witkowski). Następnie  szóstoklasistki wykonały układ taneczny do utworu „Papaja” U. Dudziak.

Po części artystycznej i powitaniu wszystkich zgromadzonych w sali przez Violettę Antkowiak,  ks. Dariusz powiedział kilka słów o sobie. Uczniowie dowiedzieli się m.in., iż nasz gość jest absolwentem rogowskiej podstawówki, do której uczęszczał od piątej klasy. Dalej misjonarz wyjaśnił, uczestnikom spotkania, czym są misje. Uczniowie dowiedzieli się, że polegają nie tylko na głoszeniu Słowa Bożego czy udzielaniu sakramentów, ale przede wszystkim pomocy płynącej z serca. Usłyszeli też  o trudnej sytuacji na Filipinach oraz biednych dzieciach, które ciągle potrzebują pomocy w postaci ubrań, wyposażenia szkoły czy jedzenia. Uczniowie zostali poproszeni o pomoc duchową, czyli modlitwę w ich intencji. Dopełnieniem prelekcji był wzruszający film ukazujący życie Maryi i Jezusa, piękne widoki filipińskich wysp oraz wstrząsający obraz Filipin po tajfunie.   

Na zakończenie uczniowie, dziękując ks. misjonarzowi za ciekawe spotkanie, zapewnili o modlitewnej pamięci, wręczyli kwiaty oraz podziękowanie wraz ze zdjęciem szkoły. Natomiast p. Violetta Antkowiak  poinformowała, że jednym z przedsięwzięć podjętych w naszej szkole, było zorganizowanie akcji pomocy materialnej dla Filipińczyków. Dzieci i młodzież zbierali datki  w zamian za cegiełki „Dar dla Filipin”. W ten sposób uzbierano 892 złote, które wpłacono na konto misyjne. Przedstawiciel uczniów – Igor Witkowski- przekazał ks. Dariuszowi zebraną kwotę w formie symbolicznej cegiełki.

Innymi działaniami realizowanymi w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w naszej szkole były: gazetka tematyczna na holu szkolnym, lekcje religii o tematyce misyjnej, międzyklasowy konkurs na ubiór w kolorze misyjnym.

W konkursie na strój misyjny w wylosowanym kolorze, z których każdy oznaczał inny kontynent, maksymalną liczbę punktów komisja konkursowa przyznała klasom: 1a ,1b, 2b, 3a i 3b. O 1 punkt mniej otrzymały klasy 2a, 5a i 5c. W Nagrodę zwycięzcy otrzymali słodycze.

Organizatorem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego była Violetta Antkowiak, a współorganizatorzy to Małgorzata Warda i ks. Mateusz Śróda.

Ostatnio zmienianywtorek, 29 październik 2019 12:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.