http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Każda złotówka na wagę złota

Wyróżniony Każda złotówka na wagę złota

Każdego roku od stycznia do kwietnia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwraca się z prośbą o 1%  Państwa podatku…


Wolontariusze, podopieczni i pracownicy  Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej  proszą, aby to właśnie tę organizację wpisać w PIT jako odbiorcę tego procenta. – To jest kwota, którą już zapłaciliśmy w formie zaliczki, nic dodatkowego – mówi Ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Te pieniądze, jeśli nie wskażemy dla nich przeznaczenia, zostaną przekazane ogólnie do budżetu państwa, a wskazując w PIT pozarządową, która działa na naszym terenie i która ma nasze zaufanie możemy sami zdecydować, chociaż częściowo, gdzie trafiają nasze pieniądze.  Każdego roku mówię o tym, że każda kwota jest dla nas cenna. Oznacza bowiem, że ktoś nam zaufał i wierzy, ze wykorzystamy te pieniądze we właściwy sposób. Dzięki ofiarności i zrozumieniu naszych darczyńców, wolontariusze i pracownicy naszej organizacji mogą każdego dnia pomagać bezpośrednio kilkuset osobom – dodaje.

W ubiegłym roku udało się w ten sposób zebrać 257.590,90 zł. Środki finansowe pozyskiwane  w ten sposób wykorzystywane są przede wszystkim na pomoc w rehabilitacji osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy chorobami. Dzięki tym środkom może także funkcjonować Dom Matki i Dziecka  oraz prowadzona przez naszą Caritas wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Część pozyskanych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup profesjonalnego, niezbędnego do przeżycia sprzętu dla osób obłożnie chorych.

Jak w poprzednich latach, również w tym roku Caritas oferuje swoją pomoc w rozliczaniu PIT. Można pozostawić dokumenty w biurze przy ul. Seminaryjnej 2 lub os. Orła Białego 20 w Gnieźnie, a pracownicy Caritas  rozliczą zeznanie.
Ostatnio zmienianyniedziela, 13 styczeń 2019 21:16

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.