http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Mobilne Muzeum Niepodległości już w Gnieźnie!

Wyróżniony Mobilne Muzeum Niepodległości już w Gnieźnie!

Mobilne Muzeum Multimedialne można przez dwa dni zwiedzać w Gnieźnie. Wystawa pod nazwą Stulecie Odzyskania Niepodległości znajduje się na dziedzińcu Muzeum Początków Państwa Polskiego i I LO przy ulicy Kostrzewskiego.


Prezentuje ona proces odbudowy kraju po 123 latach niewoli, można ten proces śledzić za pomocą ekranów dotykowych i hologramów, Zwiedzający mogą odbyć wirtualną podróż po różnych sferach życia w II Rzeczypospolitej oraz zapoznać się z biogramami ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego i Ignacego Daszyńskiego ale i Wincentego Witosa.

- Każdy może wybrać własną drogę zwiedzania. Nasze Muzeum jest o tyle niecodzienne, że każdy może wybrać swoją własną drogę zwiedzania. Prezentujemy tutaj zasób poświęcony przede wszystkim odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Temu wszystkiemu co działo się zaraz potem. Bo sam fakt ogłoszenia i uznania przez państwa świata niepodległości Polski, przywrócenie Polski przez wielkich świata na mapy to były zaledwie pierwsze kroki, początek tego co później przez 20 lat z wielkim mozołem ale i też entuzjazmem nasi przodkowie czynili aby Polska była krajem nowoczesnym - mówi Krzysztof Budziński, koordynator trasy Mobilnego Muzeum Multimedialnego.

Już dziś w pierwszym dniu obecności wystawy w Gnieźnie, można mówić o sporym zainteresowaniu grup szkolnych. Muzeum można odwiedzić jeszcze dziś 10 grudnia do 18.00 i jutro od 12.00 do 18.00. Dopełnieniem ekspozycji jest plenerowa gra planszowa, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 20 minut, natomiast gra zewnętrzna ok. 20–30 minut.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.