http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapomniane ludobójstwo w Gnieźnie…

Wyróżniony Zapomniane ludobójstwo w Gnieźnie…

Dokładnie 79 lat temu, w na przełomie listopada i października 1939 r. rozpoczęło się największe w dziejach Gniezna ludobójstwo! Ze szpitala psychiatrycznego „Dziekanka” zaczęły wyjeżdżać samochody z pacjentami w ramach niemieckiej akcji „T4”. Efektem było wymordowanie przynajmniej 4 tysięcy (dane oficjalne) a może nawet trzykrotnie więcej pacjentów… Eksterminacja psychicznie i nieuleczalnie chorych określona kryptonimem „T4” stanowiła preludium zbrodni nie mającej precedensu w historii ludzkości, o której dziś mówimy Holocaust. I ta Zagłada miała swój początek również w niemieckim Gnesen, gdzie naziści prowadzili doświadczenia z użyciem gazowych technik zabijania… Dzisiaj to ludobójstwo jest zupełnie zapomniane…

Więcej

2 komentarzy

  • Maciej Osiński
    Maciej Osiński poniedziałek, 05, listopad 2018 22:11 Link do komentarza Raportuj

    Skoro Pani nie wie, gdzie jest grób siostry Pani babci, to znaczy, że sprawa tego ludobójstwa została zapomniana!!! Odpowiednie instytucje w tym kraju powinny od dawna szukać tych miejsc!!! Tymczasem sprawą zajmuję się tylko osoby prywatne z panem Karolem na czele i nikt inny!!! Czy to jest normalne?

  • gnieźnianka
    gnieźnianka poniedziałek, 05, listopad 2018 22:03 Link do komentarza Raportuj

    Nie jest zapomniane! Zginęła tak siostra mojej babci. Była leczona na depresję. Była osobą bardzo inteligentną i zapewne zdawała sobie sprawę z tego co się dzieje! Do dziś nie wiemy gdzie jest jej grób!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.