http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rocznica katastrofy lotniczej pod Rogowem

Wyróżniony Rocznica katastrofy lotniczej pod Rogowem

W poniedziałek, 17 września, uczniowie klas Vd oraz VIIa Szkoły Podstawwej w Rogowie, pod opieką Zyty Łubeckiej i Adama Tyzlera udali się na miejsce katastrofy lotniczej z 1982 roku, w związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci porucznika  pilota Stanisława Pawlaka, która przypada 22 września.


Na miejscu wypadku zastali nowy, marmurowy pomnik ufundowany przez rodzinę pilota. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza, nastąpiło uczczenie zmarłego bohatera minutą ciszy.

Przypomnijmy, że pamiętnego dnia, 36 lat temu, bohaterski lotnik poświęcił własne życie, ratując być może dziesiątki ludzi na ziemi, kiedy jego samolot uległ awarii podczas lotu. Do końca próbował wyprowadzić maszynę aby nie uderzyła w naszą szkołę i osiedle co, uniemożliwiło mu katapultowanie się. Samolot z ogromną siła wbił się w ziemię nieopodal Rogowa.

1 komentarz

  • Szczepan
    Szczepan wtorek, 18, wrzesień 2018 11:55 Link do komentarza Raportuj

    Jakkolwiek to zabrzmi, ja powiem, że nie każdy ma tyle "szczęścia". W nieodległym od Gniezna Pawłowie, gdzie w roku 1978 zginął w katastrofie pilot wojskowego SU 20, nie stoi żaden pomnik, ani nawet krzyżyk. Ja kilkakrotnie usiłowałem odmienić ten smutny stan rzeczy, ale nikt z potencjalnie zobowiązanych do upamiętnienia tego miejsca nie zrobił w tej materii nic

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.