http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Patenty i licencje zdobyte!

Wyróżniony Patenty i licencje zdobyte!

Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało kurs na patent sternika motorowodnego i licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających.


Ze względu na dużą ilość osób chętnych, kurs odbywał się w dwóch wyznaczonych terminach: od 14 i 15 lipca oraz 4 i 5 sierpnia nad jeziorem Popielewskim w Trzemesznie. Szkolenie teoretyczne i praktyczne z zasad budowy i pływania jachtem motorowodnym oraz zasad holowania przeprowadził Piotr Zagajewski z Aquapos - instruktor żeglarstwa, motorowodny i nurkowania oraz ratownik WOPR. Natomiast egzamin teoretyczny – test i praktyczny- pływanie, przeprowadziła Katarzyna Domańska, wiceprezes d/s szkolenia PZŻ, kapitan jachtowy i motorowodny oraz instruktor wykładowca PZŻ i Maja Komorowska, instruktor nauki pływania i motorowodny.

Wszyscy kandydaci na sterników motorowodnych i na licencję holowania zdali pozytywnie egzamin teoretyczny jak i praktyczny. W obydwu edycjach kursu wzięło udział w sumie 22 osoby z czego 4 osoby otrzymało licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Spośród uczestników kursu na patent sternika motorowodnego 6 osób to członkowie naszego Stowarzyszenia pod Żaglami. Dla Stowarzyszenia stanowi to bardzo ważny element, ponieważ nasi członkowie zdobyli kolejne doświadczenia i uprawnienia wodne, które będą wykorzystywane w realizacji statutowych celów stowarzyszenia i w znacznym stopniu przyczynią się na bezpieczeństwo organizowanych imprez przez nasze stowarzyszenie.   

Uczestnicy kursu i Zarząd Stowarzyszenia pod Żaglami serdecznie dziękuje Piotrowi Zagajewskiemu za wysoce merytoryczne przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zasad pływania po wodach śródlądowych jachtem motorowodnym. Dziękujemy również komisji egzaminacyjnej za przekazane cennych uwagi z zasad pływania, podczas przeprowadzonego egzaminu.

Sternikom motorowodnym życzymy bezpiecznego pływania i „Stopy wody pod kilem”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.