http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wzgórze Lecha w Gnieźnie. Jak dobrze opowiedzieć tysiąc lat historii?

Wyróżniony Fot. wzgorzelecha.pl Fot. wzgorzelecha.pl

W sezonie wakacyjnym koniecznie trzeba zarezerwować czas na wizytę w Gnieźnie. Tu, na Wzgórzu Lecha wznosi się królewska i prymasowska katedra oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Niewiele jest takich miejsc w Polsce, które mogą poszczycić się posiadaniem bezcennych zabytków, związkami z wybitnymi postaciami oraz ważnymi wydarzeniami. Te atuty niewątpliwie posiada Wzgórze Lecha – skarbiec historii. Odkryć można go decydując się na spacer z audioprzewodnikiem, który poprowadzi w najważniejsze miejsca i opowie ciekawe historie.


Z audioprzewodnikiem można zwiedzić katedrę i jej zabytki, wśród nich najcenniejsze: srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz słynne, liczące blisko 800 lat Drzwi Gnieźnieńskie, które jak ilustrowana księga przedstawiają sceny z życia świętego Wojciecha. Audioprzewodnik zaprowadzi do podziemi katedry, gdzie znajdują się zabytki pamiętające Zjazd Gnieźnieński i koronacje królewskie, a później wskaże drogę na taras widokowy, skąd rozciąga się piękny widok na Gniezno. W Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej zobaczyć można i usłyszeć o skarbach związanych z początkami państwowości i chrześcijaństwa na naszych ziemiach oraz o cennych pamiątkach królewskich i prymasowskich.

Audioprzewodnik to oferta dla osób dorosłych, ale także dla rodzin z dziećmi, dla których przygotowany został osobny komentarz i trasa zwiedzania. Także dla osób niewidomych opracowany został scenariusz z audiodeskrypcją.

Audioprzewonik można wypożyczyć w Muzeum Archidiecezjalnym. Więcej na stronie www.wzgorzelecha.pl

Audioprzewodniki zostały zakupione w ramach projektu „Renowacja i konserwacja Katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha w Gnieźnie celem ochrony dziedzictwa kulturowego Polski” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.