http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rajd rowerowy z wizytą u Leszka Białego

Wyróżniony Rajd rowerowy z wizytą u Leszka Białego

Stowarzyszenie Pod Żaglami zorganizowało rajd rowerowy do Biskupina. Grupa 25 śmiałków rowerowych wyruszyła „na podbój” przepięknego, z równie ciekawą historią jak nasza, sąsiedniego regionu – Pałuk.


Tradycyjnie rajd rozpoczęliśmy na placu M.K. Kosmowskiego w Trzemesznie krótką odprawą i instruktarzem z zasad bezpiecznej jazdy rowerem. Punktem docelowym było Muzeum Etnograficzne w Biskupinie, do którego powiodła nas fantastyczna spokojna leśna  trasa o długości około 35 km, przez Niewolno, Kruchowo, Ławki, Palędzie Dolne, Józefowo, Niestronno, Gąsawę i Biskupin.

W samym muzeum mieliśmy ok. 1,5 h czasu na zwiedzanie i odpoczynek. O godz. 12.30 wyruszyliśmy w powrotną drogę odwiedzając w Marcinkowie głównego bohatera naszego rajdu – Leszka Białego. Miło było przysiąść pod wspaniałym pomnikiem piastowego Księcia i posłuchać historii łączącej Jego z miejscem w którym właśnie się znajdowaliśmy. Po krótkiej przerwie i regeneracji sił jak „niegdyś Leszek” dosiedliśmy nasze kołowe rumaki i ruszyliśmy przed siebie.

Na kolejnym odpoczynku – plaża w Gołąbkach znaleźli się chętni do skorzystania z kąpieli w jeziorze.  Mijający nieubłaganie czas zmotywował nas do zebrania sił i pokonania ostatniego odcinka rajdu. Przy świetlicy wiejskiej w Niewolnie czekał na nas ciepły grillowy posiłek i ciasto,  upominki w postaci flag narodowych i pamiątek naszej wspólnej wyprawy (mieliśmy już ponad 70 km „w nogach”).

Wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy przejechanego rajdu i dziękujemy za wspólnie spędzoną niedzielę i mamy nadzieję, że zachęciliśmy do czynnej formy spędzania wolnego czasu.

Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych z Gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego: Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.