http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Z przewodnikiem w telefonie po powiecie

Wyróżniony Z przewodnikiem w telefonie po powiecie

Już jest! To już nie tylko tekstowy przewodnik, ale jeszcze bardziej podręczny, mobilny pomocnik dla turystów i nie tylko. Władze powiatowe sfinalizowały właśnie obiecaną sprawę aplikacji, dzięki której łatwiej będzie można korzystać z informacji dotyczących miejsc wartych odwiedzenia na naszym terenie.


„13 pomysłów na Gniezno i okolice” to opracowany dwa lata temu przewodnik turystyczny po różnych miejscach naszego powiatu. Odtąd będzie on także dostępny jako aplikacja mobilna na tablet i smartfona. Co ważne, jej pobranie jest całkowicie bezpłatne. – To jest pierwsza w historii starostwa taka nowoczesna forma turystyczna, czyli mamy wreszcie aplikację, którą każdy turysta może teraz ściągnąć na swój telefon komórkowy – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieńska.

Aplikację można pobrać z App Store i Google Play, a także skanując kodu zamieszczony na specjalnych naklejkach promocyjnych. – Zależy nam bardzo, żeby dotrzeć z tą informacją do wszystkich, zarówno mieszkańców, jak również naszych gości, którzy odwiedzają nasz powiat. Stąd oczywiście cała promocja tej nowej aplikacji mobilnej, którą będziemy prowadzić w miejscach, w których turyści najczęściej przebywają, czyli hotele, muzea, restauracje i inne obiekty popularne wśród turystów, np. na kolei czy miejscach postojowych przy drogach prowadzących w nasze strony – dodaje B. Tarczyńska.

Aplikacja będzie prezentowała najaktualniejszą ofertę walorów turystycznych naszego regionu. – To jest wymóg czasów dzisiejszych, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom, które stawia nam współczesność. Dziś wszyscy coraz bardziej jesteśmy przyzwyczajeni do różnego rodzaju aplikacji i wszyscy operujemy smart fonami. To jest na pewno oszczędność tego miejsca w torebce czy plecaku, bo nie trzeba już nosić ze sobą wersji drukowanej, ale również możemy taką aplikację szybko ściągnąć z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy – tłumaczy Agnieszka Rzempała-Chmielewska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

– Taki instrument daje także możliwości aktualizowania całej oferty turystycznej na bieżąco i to możemy w każdym momencie uzupełniać. Chcemy aplikację dalej rozwijać, w roku przyszłym zamierzamy zrobić kolejne wersje językowe i myślimy na pewno o językach: angielskim, niemieckim, może rosyjskim, to jeszcze zanalizujemy, ale tych wersji oczywiście możemy zrobić więcej – zauważa A. Rzempała-Chmielewska.

Przewodnik został opracowany pod redakcją prof. Armina Mikosa von Rorscheidta.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.