http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Biesiada z historią w tle. Fundacja ma bogate plany

Wyróżniony Fot. Jerzy Andrzejewski Fot. Jerzy Andrzejewski

Przy pięknej słonecznej pogodzie, nad brzegiem malowniczego jeziora Kłeckiego, przy suto zastawionym stole odbyło się wczoraj późnym popołudniem spotkanie integracyjno-organizacyjne członków i sympatyków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Miejscem spotkania było biwakowisko przy Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi w gminie Mieleszyn. Kilkugodzinne spotkania zaowocowała wieloma ciekawymi tematami, które Fundacja zamierza realizować w najbliższym okresie.

Więcej

2 komentarzy

 • Obserwator
  Obserwator niedziela, 27, maj 2018 20:20 Link do komentarza Raportuj

  Super że są ludzie którym chce się działać na rzecz lokalnej historii! Powodzenia!

 • Szczepan
  Szczepan niedziela, 27, maj 2018 12:47 Link do komentarza Raportuj

  Ostatnie przemiany społeczno polityczne w Polsce, umożliwiły wyzwolenie rozmaitych inicjatyw tkwiących w sercach ludzi i zdopingowało ich do zrzeszania się w zorganizowane grupy entuzjastów chcące realizować cele określone w i ich statutach. Sama chęć działania jest pewną wartością godną pochwały, bo entuzjazm jest pierwszym warunkiem osiągnięcia każdego celu, Nasza Fundacja jest organizacją bardzo młodą i póki co, trudno mówić o jakichś spektakularnych jej sukcesach, myślę, że o tym będzie można porozmawiać później, gdy uda się zrealizować przynajmniej jeden z projektów i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Jakiekolwiek działanie wymaga pieniędzy, dlatego ja proponuję wszystkim członkom Fundacji, aby w miejscach skąd sami pochodzą, zaproponowali swoim samorządom próbę swoistego zatrzymania czasu, poprzez utrwalenie wiedzy którą każdego dnia tracimy wraz z odchodzącym pokoleniem, które niestety żyło w "ciekawych czasach"
  Pierwszym warunkiem zachowania tej wiedzy, jest jej zapisanie na dysku dyktafonu - co żadnych kosztów nie generuje, ewentualne opracowanie tego materiału i wydanie go w wersji książkowej, jest sprawą wtórną i chwalebną, za co na pewno będą nam wdzięczne przyszłe pokolenia.
  Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.