http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy do Mieściska na spotkanie z Karolem Soberskim

Wyróżniony Zapraszamy do Mieściska na spotkanie z Karolem Soberskim

W piątek, 24 sierpnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Mieścisku w powiecie wągrowieckim odbędzie się spotkanie z Karolem Soberskim, autorem książek: „Złoto Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Zapomniana zbrodnia” i „Skarb Dziedzica”. Tematem spotkania będą wydarzenia opisane w tych pozycjach, również te związane z powiatem wągrowieckim. Nie zabraknie też innych ciekawych historii związanych z Wielkopolską, Kujawami i Pałukami.


Tematem spotkania z Karolem Soberskim będą wydarzenia opisane w czterech pozycjach:  „Złoto Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Zapomniana zbrodnia” i „Skarb Dziedzica”. Nie zabraknie też innych ciekawych historii związanych z Wielkopolską, Kujawami i Pałukami, szczególnie tych związanych z II wojną światową, tajemnicami i skarbami.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych lokalną historią, zarówno mieszkańców gminy Mieścisko, jak i powiatów wągrowieckiego oraz gnieźnieńskiego.

Podczas spotkania – oprócz opowieści związanymi ze wspomnianymi książkami – autor przedstawi także swoje plany wydawnicze na rok 2018 i 2019.

W trakcie spotkań będzie możliwość nabycia wspomnianych książek.

   Karol Soberski - dziennikarz z ponad dwudziestoletnim stażem, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Twórca i właściciel portali internetowych informacjelokalne.pl, i turystykalokalna.pl. Autor przewodników turystycznych: „Spacerem po Kłecku” (wydany w 2012), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015). Współtwórca folderów turystycznych wydanych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z cyklu „Tu powstała Polska” (2013). Współautor monografii pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011).
  
   W listopadzie 2016 roku ukazała się jego debiutancka książka pt. „Skarb Dziedzica”, która została entuzjastycznie przyjęta przez Czytelników. Z kolei w czerwcu 2017 roku na rynku wydawniczym pojawiła się jego druga książka pt. „Zapomniana zbrodnia”. Pozycja ta jest efektem dokonanego przez niego odkrycia, w 2004 roku, w lasach Leśnictwa Nowaszyce w gminie Mieleszyn, masowych grobów pomordowanych przez Niemców w 1942 roku pacjentów szpitala „Dziekanka” w Gnieźnie.
  
   Z kolei w październiku 2017 roku ukazała się jego kolejna książka pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” opowiadająca o skarbach i sekretach zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko i byłych właścicielach tego pałacu: Albinie Węsierskim, Wojciechu Chełmickim i Stanisławie Chełmickim.
  
   29 czerwcu tego roku odbyła się premiera jego najnowszej książki pt. „Złoto Dziedzica”, która jest kontynuacją opowieści o niezwykłych losach Franciszka Saskowskiego, dziedzica Popowa Ignacewa, majątku w gminie Mieleszyn niedaleko Gniezna i jego brata Antoniego Saskowskiego, właściciela majątku Wyrobki leżącego koło Mogilna. Jest to dalszy ciąg wydarzeń, które rozpoczęły się na pograniczu Wielkopolski i Kujaw w 1807 roku i trwają do dzisiaj... opisanych w książce „Skarb Dziedzica”.
  
   Od ponad czternastu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii powiatu gnieźnieńskiego, szczególnie te dotyczące XIX i XX wieku. Jego ulubionymi tematami są tajemnice związane z ziemiaństwem oraz sekrety II wojny światowej. Od 2012 roku w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach oraz najciekawszych historycznie miejscach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego.
   Jest założycielem i prezesem Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

 http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/08/plakat%20spotkanie%20Miescisko1.jpg

Ostatnio zmienianyczwartek, 16 sierpień 2018 20:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.