http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

By pamięć przetrwała – w hołdzie bohaterom

Wyróżniony By pamięć przetrwała – w hołdzie bohaterom

„Było ich wielu, przed nami szli, Dla polskiej ziemi nie szczędząc krwi, Broniąc wartości ze wszystkich sił, Dla których ojciec i dziad się bił” (fragment hymnu Szkoły Podstawowej w Goślinowie)


10 listopada w Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona oraz 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny zatytułowany: „Bóg, Honor, Ojczyzna” został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Ciesielskiej-Pawlak, Marii Gorczyńskiej, Dariusza Hajduszaka i Hieronima Muraszko. Wiersze i pieśni patriotyczne recytowali i śpiewali uczniowie klasy piątej oraz szóstej.

Gromkimi brawami został nagrodzony solowy występ Wiktora Bałtaki, który zaśpiewał pieśń: „Rozkwitały pąki białych róż”. Honorowym gościem na uroczystości był pan Bonifacy Kabaciński. Działacz opozycji antykomunistycznej, w latach 80. internowany w wojskowym obozie specjalnym w Głogowie, odznaczony krzyżem Wolności i Solidarności. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali jego wspomnień z czasów kiedy prześladowano ludzi za ich poglądy. Pan Kabaciński otrzymał honorowy tytuł: „Obrońca Wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna”, przyznawany przez Kapitułę Honorowego Tytułu przy Szkole Podstawowej w Goślinowie. pani dyrektor Małgorzata Ziółkowska wręczyła wyróżnionemu pamiątkową statuetkę, którą ufundowało Bractwo św. Rodziny.

Po zakończonej uroczystości została odsłonięta tablica upamiętniająca wszystkich dotychczas uhonorowanych obrońców.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.