http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rowerem z „Dwunastki” do Dziekanowic

Wyróżniony Rowerem z „Dwunastki” do Dziekanowic

Od 2015r. z inicjatywy Anny Bartkowiak w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie działa Stowarzyszenie „Szczęśliwa Dwunastka”. Jej członkowie proponują uczniom i ich rodzinom, a także mieszkańcom miasta wiele ciekawych zajęć: rajdy rowerowe, warsztaty świąteczne, kiermasze, udział w przedsięwzięciach teatralnych oraz różnych zabawach.


Tym razem, już po raz czwarty, stowarzyszenie zaproponowało miłośnikom turystyki rowerowej rajd do Dziekanowic. Na starcie pojawiło się ok. 50 osób. Byli uczniowie z rodzicami i dziadkami oraz nauczyciele. Radosny „peleton” pod eskortą policji przejechał ulicami: Wodną, Żabią, Kłeckoską, Radosną i przez Braciszewo, Myślęcin, Rzegnowo, Żydówko dotarł nad Jezioro Lednickie. Na terenie „Karczmy na Lednicy” odbył się piknik integracyjny. Uczestnicy rajdu odpoczęli przy ognisku, posilili się pieczoną kiełbaską (część zasponsorowała Rada Rodziców) i chlebem, który podarowała piekarnia pana Mirosława Fischera w Fałkowie.

Następnie dzieci wzięły udział w wesołej zabawie edukacyjnej w labiryncie w kukurydzy. Po udzieleniu odpowiedzi na wiele pytań otrzymały książeczki o historii początków państwa polskiego. Dorośli skorzystali z pięknej pogody i zbierali siły na drogę powrotną. Po południu zadowolona ekipa wróciła do Gniezna. Tę udaną eskapadę zorganizowały nauczycielki Dwunastki: Anna Bartkowiak, Iwona Grajek, Jolanta Malan, Anna Mężyńska, Maryna Pakuła, Lidia Płachecka i Justyna Wojtkowiak.

- Bardzo nas cieszy tak duża frekwencja. Dzisiejsza wyprawa zgromadziła aż trzy pokolenia sympatyków turystyki rowerowej. Wszyscy wyśmienicie się bawiliśmy. Stowarzyszenie planuje wiosną kolejny rajd, ale wcześniej zapraszamy chętnych na świąteczne warsztaty i kiermasz rękodzieła – powiedziała po imprezie prezes Anna Bartkowiak, która jest także autorką Statutu Stowarzyszenia.

Terminy spotkań pojawią się w odpowiednim czasie na szkolnej stronie internetowej Dwunastki. www.sp12.gniezno.pl.

Fot. Marcin Bartkowiak

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.